Закрити не можна! Дрогобицькому тубдиспансеру пропонують увійти в структуру охорони здоров’я міста

У Дрогобичі думають, як зберегти та не допустити закриття протитуберкульозного тубдиспансеру в місті. У лікувальний заклад днями вирушила делегація із місцевих чиновників у складі голови Дрогобича Тараса Кучми та керівника відділу охорони здоров’я Володимира Чуби. Позиція керманичів міста Котермака категорична – заклад не слід закривати. Запропоновано, щоб Дрогобицький тубдиспансер працював окремо від Львівського центру легеневого здоров`я, якому зараз підпорядкований, а відтак увійшов в структуру охорони здоров`я Дрогобича з перетворенням у комунальне некомерційне підприємство. Однак, на реалізацію цих задумів зелене світло має дати Львів - оскільки будівля після 2002 року була передана (безоплатно) на баланс Львівської обласної ради та числиться як а підрозділ Львівського центру легеневого здоров’я. Тож із чиновниками з Львівської ОДА та Львівської обласної ради вестиму в цьому напрямку активні перемовини. У Дрогобичі кажуть - таким чином вдалося б зберегти необхідний для міста та регіону заклад, а також десятки робочих місць.

Дрогобицький протитуберкульозний диспансер –установа, де від туберкульозу легень лікують сотні дрогобичан та стебничан, а також мешканців прилеглих до Дрогобича міст та сіл. Щороку у цьому відділенні у 300 пацієнтів діагностують туберкульоз вперше. Медичний заклад за роки діяльності оснащений необхідним обладнанням та відремонтований – тож тут меддопомогу надають якісно та фахово. Однак, над важливою установою нависла загроза закриття. З 1 липня, посилаючись на фінансову нерентабельність, заклад хочуть закрити. Щоб цього не допустити у Дрогобичі шукають шляхи збереження функціонування медзакладу, на сполох б’ють і медики, які мають шанс залишаться без робочих місць. Як варіант у Дрогобичі розглядають можливість тубдиспансеру працювати окремо від Львівського центру легеневого здоров`я, увійшовши в структуру охорони здоров`я міста Котермака з перетворенням у комунальне некомерційне підприємство. Після прорахунків сукупної кількості пацієнтів, які щороку лікуються у закладі, а також суми коштів, які можна отримати від НЦЗУ на лікування одного випадку, керівництво міста спільно з керівництвом диспансеру дійшли висновку, що установа в змозі бути фінансово незалежною. Загальний бюджет установи у 2019 році становив близько 12 мільйонів гривень.

Додамо, за словами головного лікаря диспансеру Юрія Скурчанського, після закриття їхньої установи - з 75 працюючих медиків у закладі залишиться - 4. У капітально відремонтованому приміщенні планують облаштувати геріатричний центр, тобто будинок пристарілих. Хоча, до слова, після закриття ідентичних закладів у Львові, приміщення просто виставляли на продаж.

Вікторія Бережна

Читайте також:

 У Дрогобичі з 1 липня закривають Протитуберкульозний диспансер