Закрити не можна - зберегти! У Дрогобичі шукають шляхи виходу із патової ситуації, в якій опинився протитуберкульозний диспансер.
З 1 липня, за рекомендацією ЛОДА, медзаклад хочуть закрити, посилаючись на фінансову нерентабельність установи. Будівля тубдиспансеру після 2002 року була передана (безоплатно) на баланс Львівської обласної ради та числиться як підрозділ Львівського центру легеневого здоров’я. Щоб не допустити закриття важливої для міста та регіону установи у Дрогобичі розглядають різні варіанти збереження та функціонування диспансеру. На сполох б’ють і медики, які ризикують залишаться без робочих місць. Питання піднімають і на рівні області.
Цього тижня у Дрогобич завітав в рамках робочого візиту перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк. Спільно з міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою та начальником відділу охорони здоров’я ДМР Володимиром Чубою чиновники відвідали Дрогобицький протитуберкульозний диспансер та поспілкувалися із медколективом установи. За результатами обговорень, заступник голови ЛОР Богдан Гагалюк наголосив, що розділяє позицію керівництва Дрогобича щодо збереження медичного закладу. Однак посадовець зазначив - за умови збереження диспансеру та передання приміщення з балансу області на баланс міста, відповідальність за фінансову сторону установи буде нести Дрогобич.
Мова іде про варіант, який запропонувала влада міста Котермака, а саме - можливість тубдиспансеру працювати окремо від Львівського центру легеневого здоров`я, увійшовши в структуру охорони здоров`я міста Дрогобича з перетворенням у комунальне некомерційне підприємство. Після прорахунків сукупної кількості пацієнтів, які щороку лікуються у закладі, а також суми коштів, які можна отримати від НЦЗУ на лікування одного випадку, керівництво міста спільно з керівництвом диспансеру дійшли висновку, що установа в змозі бути фінансово незалежною. Загальний бюджет установи у 2019 році становив близько 12 мільйонів гривень.
Додамо, за словами головного лікаря диспансеру Юрія Скурчанського, якщо ЛОДА не прислухається до пропозицій Дрогобича, після закриття їхньої установи - з 75 працюючих медиків у закладі залишиться - 4. У капітально відремонтованому приміщенні, оснащеному відповідним медобладнанням планують облаштувати геріатричний центр, тобто будинок пристарілих. Хоча, до слова, після закриття ідентичних закладів у Львові, приміщення просто виставляли на продаж.
Дрогобицький протитуберкульозний диспансер – установа, де від туберкульозу легень лікують сотні дрогобичан та стебничан, а також мешканців прилеглих до Дрогобича міст та сіл. Щороку у цьому відділенні у 300 пацієнтів діагностують туберкульоз вперше.
Наталя Зелена
Читайте також:
Дрогобицькому тубдиспансеру пропонують увійти в структуру охорони здоров’я міста
У Дрогобичі з 1 липня закривають Протитуберкульозний диспансер