Рятують серця та життя - відділенню інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії у Дрогобичі – 1 рік!

Це відділення відкрило свої двері у червні 2019 року, а 11 липня – було проведено першу операцію. Функціонує відділення, у якому рятують серця та життя на базі Дрогобицької міської лікарні №1. Медики цієї структури у буквальному сенсі цього слова повертають своїх пацієнтів до життя - оскільки виконують складні операції на серці та судинах. 24 години 7 днів на тиждень медпрацівники інтервенційної кардіології готові до непростих викликів: прийому пацієнтів із інфарктом міокарда та операційного втручання, оскільки мова про порятунок таких хворих буквально іде на години.

Фото ДМР

Наше відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії працює 24/7 без вихідних. Тут – повне медичне забезпечення пацієнта з гострим інфарктом міокарда (до 12 годин від початку больового синдрому). Все, що потрібно від пацієнта – це вчасно звернутись по допомогу. Проводимо обстеження та лікування хворих з серцево-судинними захворюваннями в рентген-операційній за допомогою ангіографа", – розповідає завідуючий відділенням, серцево-судинний хірург Василь Романяк.

Операції на серці медикам дає можливість робити надсучасний апарат - ангіограф, таких станом на 2019р. в Україні налічувалося лише 12. Завдяки цьому апарату медики відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії, що у Дрогобичі, надають вчасну та якісну медичну допомогу при інфаркті, обстежують судини, проводять операції зі стентування. Стентування – це процедура механічного усунення перешкоди (тромбу і атеросклеротичної бляшки) в судині з допомогою каркаса (стента), метою якої є відновлення кровопостачання серця. Іншими словами - напрочуд делікатна операція, оскільки лікар працює дистанційно катетерами в судинах серця. А потрапляє туди через судини руки або ноги недужого пацієнта.

Як наголошує заввідділенням Василь Романяк, за перший рік роботи медичної структури проведено 475 коронаровентрикулографій (обстежень), з них – 137 стентувань (операцій), 70 з яких зроблено в ургентному порядку при гострому інфаркті з елевацією сегмента ST. Виконано одну ангіографію судин головного мозку за ургентними показами.

Що важливо – за словами Василя Романюка ургентні втручання для пацієнтів є безкоштовними. Тому медик закликав громадян при перших симптомах інсульту чи інфаркту, не зволікати зі зверненням до лікарів, адже вчасне виявлення проблеми - є запорукою вдалого лікування та зменшує ризики інвалідизації таких хворих. Оскільки – головне завдання при інфаркті – максимально швидко відкрити заблоковану судину. Якщо це зробити за 2 години, то інфаркт не встигає завдати великої шкоди міокарду (серцевому м’язу). Відповідно до європейських протоколів лікування, стентування (заміна пошкодженої судини) мають проводити у перші 2 години контакту пацієнта з медичним персоналом (максимум 12 годин від початку симптомів). Чим швидше можливо провести операційне втручання – тим швидше відновиться пацієнт та буде збережено його життя.

Свого часу облаштування такого важливого відділення у стінах Дрогобицької міської лікарні № 1 обійшлося у 26,5 мільйонів гривень – із яких 23,5 мільйони грн. порівну виділили Уряд та Львівська обласна рада, 3 мільйонами грн. долучився місцевий бюджет.

Важливим моментом є й те, що відділення має успішну співпрацю з Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова. Роботу відділення під час візиту до Дрогобича позитивно оцінив й сам директор інституту Василь Лазоришинець.

Василь Романюк стверджує – їхнє відділення планує розвивати нейрохірургію у тісній співпраці з інсультним центром, який постане на базі міської лікарні №1 до кінця вересня.

Під час написання використанні матеріали ДМР та «Медіа-Дрогобиччина»