Новий бюлетень на місцеві вибори: як у ньому розібратися і хто його отримає?

 Нова форма виборчих бюлетенів буде на тих дільницях, де виборці обиратимуть депутатів міської, селищної чи сільської ради, якщо в їхній територіальній громаді 10 тисяч і більше осіб, які мають право брати участь у голосуванні (саме не мешканців у населеному пункті, а зареєстрованих виборців). Про це інформує видання Гал-Інфо.

Крім того, нова форма бюлетенів буде на виборах до районної та обласної ради.

Новий бюлетень виглядатиме таким чином: ліворуч - назва партії та першого номера у єдиному районному чи обласному списку цієї партії; посередині дві клітинки, в одній з яких треба поставити позначку, а в сусідній з нею трафаретом вписати цифри; праворуч - перелік кандидатів від кожної з партій із номерами, які треба вписувати в трафарет. Громадянська мережа ОПОРА підготувала символічниймакет бюлетеня.

Як правильно голосувати?

Бюлетень треба “читати” по горизонталі: ліворуч буде перелік партій, посередині два квадратики для позначок, а праворуч - пронумерований перелік кандидатів від цієї партії. Спочатку обираємо партію та ставимо “галочку”, “плюсик” чи будь-яку іншу позначку в першому квадраті для волевиявлення за партію, а до другого квадрату вписуємо номер кандидата, якому хочемо допомогти піднятись у відповідному територіальному списку своєї партії. Вносити цифри для голосування за кандидата треба буде дуже уважно. По-перше, слід внести максимально точний номер, який зазначено поряд з його прізвищем (наприклад: не 6, а 06; не 1, а 01 тощо). По-друге, цифри необхідно вносити у другий квадратик для позначок, який розкреслено у вигляді трафарету.

Якщо виборець проголосує за партію і вирішить не голосувати за кандидата, то такий бюлетень буде дійсним й буде зарахованим в якості підтримки партії.

Якщо виборець припустився помилки при заповненні бюлетенів, то він має право невідкладно звернутись із письмовою заявою до члена виборчої комісії, щоб йому видали новий бюлетень в обмін н на неправильно заповнений.