Малі підприємці 1 грудня збираються на Податковий майдан #SaveФОП - “Право на працю” під стіни Верховної Ради у Києві.
На майдан ідуть і підприємці із Дрогобиччини, які цього тижня провели автопробіг вулицями Дрогобича, Трускавця, Борислава та Стебника. Підприємці вимагають відмінити запровадження із 1 січня реєстраторів розрахункових операцій для малого бізнесу та тотальну фіскалізацію. Загалом представники мікробізнесу закликають владу - провести реформи Державної податкової та Державної митної служб України відповідно до стандартів ЄС.
Податковий майдан #SaveФОП сформувавповний перелік вимоги, з якими їде 1 грудня в Київ, передає ЧетвертаСтудія:
1.Терміново розглянути та ухвалити законопроекти №3993, та №№3853-1(2) (розроблені з урахуванням законопроектів №№2644, 2645).
2.Утворити при Президентові України, постійно діючий консультативно-дорадчий орган, що буде опікуватися розвитком мікропідприємництва в Україні. Цей орган повинен бути створений на паритетних засадах, участі в ньому представників влади та представників мікропідприємництва.
3.Всі зміни до законодавства, що стосуються умов ведення діяльності мікропідприємництва, повинні вноситись виключно після їх обговорення з представниками мікробізнесу та ґрунтовного прогнозування їхніх наслідків. Головним критерієм реформ в Україні має стати зменшення втручання чиновників у господарську діяльність.
4.Провести реформи Державної податкової та Державної митної служб України у відповідності до стандартів ЄС для забезпечення прозорих та простих процедур стягнення податків, розмитнення товарів, яка передбачає усунення будь-яких проявів корупції.
5.Запровадити мораторій на перевірки мікробізнесу, усіма контролюючими органами, до завершення реформи Державної податкової та Державної митної служб України у відповідності до стандартів ЄС.
6.Запровадити мораторій на усі види перевірок, усіма контролюючими органами, до моменту зняття обмежень запроваджених законодавчою та виконавчою владою, під час існуючої загрози епідемії коронавірусної інфекції в Україні, дії надзвичайного стану чи карантину.
7.Приймати зважені рішення, стосовно карантину, в умовах ймовірної загрози епідемії коронавірусної інфекції в Україні (COVID-19) та вжити усіх заходів, для дотримання конституційних прав та свобод і не допустити обмеження діяльності малого та мікробізнесу, забезпечивши рівні можливості для всього бізнесу без виключень.