У Дрогобичі сьогодні безкоштовно тестували на ВІЛ-інфекцію. У 2 осіб виявили позитивний результат

У Всесвітній День боротьби зі СНІДом у Дрогобичі бажаючих безкоштовно тестували на цю недугу.

Із ранку на території Дрогобицької міської поліклініки, що на вулиці Січових Стрільців, було розгорнуто медичну палатку, у якій ескулапи пропонували пройти безкоштовний експрес-тест на ВІЛ-інфекцію.

Результат тесту озвучували – через 15 хвилин. За даними заступниці головного лікаря з лікувальної роботи КНП «Дрогобицька міська поліклініка» Лесі Остапенко – за кілька годин роботи було протестовано 22 бажаючих. В двох осіб тест засвідчив позитивний результат.

При виявленні позитивного результату особам було запропоновано звернутися до інфекціоніста в кабінет "Довіра", що функціонує у Дрогобицькій міській поліклініці. Супровід та лікування ВІЛ- інфікованих осіб є безкоштовним та покривається пакетом медичних гарантій. Дрогобицька поліклініка має відповідний договір підписаний з НСЗУ", - розповідає Леся Остапенко.

За словами лікарів, мета медичної кампанії – поінформувати населення про небезпеку ВІЛ-інфекції, яка нині є глобальною проблемою людства. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей. Україна вважається країною з високим рівнем поширення цієї недуги: близько 244 тисячі українців мають ВІЛ, із них майже 100 тисяч не знають про свою хворобу.

Відповідно до даних, наданих Центром громадського здоров’я МОЗ України, лише за період із січня до жовтня 2020 року – серед нових випадків в Україні виявлено:

  • ВІЛ-інфекції – 13 277;
  • СНІДу – 3 533;
  • смертей від СНІДу – 1 802.

Чим швидше діагностувати недугу та не замовчувати її – тим ефективнішим буде лікування, наголошують медики.

У День боротьби із СНІДом МОЗ вчергове дає роз’яснення щодо недуги:

ВІЛ не передається через поцілунки, кашель і чхання. Слина, мокротиння, сльози, піт, сеча, блювотні маси не можуть стати причиною зараження ВІЛ. Так само абсолютно безпечними є обійми та рукостискання. ВІЛ можна заразитися в салонах краси, якщо майстер не стерилізуватиме інструменти для ін’єкцій. Не можна заразитися вірусом через побутові предмети – посуд, одяг, телефон, унітаз і подібне. Це неможливо так само, як і зараження через їжу, яку приготувала ВІЛ-інфікована людина".

Кожному українцю варто пам’ятати, що ВІЛ – це не вирок. Адже вчасне виявлення та проведення антиретровірусної терапії дає можливість людям із ВІЛ жити повноцінно.