25 грудня християни, що живуть за Григоріанським календарем, святкують Різдво.
Різдво – одне з найвеличніших свят в році. Воно знаменує народження Ісуса Христа, який, за віруванням християн, посланий Богом у світ для спасіння людства.
Варто нагадати, що дата святкування Різдва у всіх християн однакова, різниця лише у системі літочислення – західні церкви відзначають Різдво за Григоріанським календарем, а східні переважно за Юліанським, де 7 січня – це 25 грудня за старим стилем.
25 грудня Різдво святкує Римо-Католицька Церква, більшість протестантських Церков, а також частина православних — включаючи Константинопольську (крім Афону), Антиохійську, Олександрійську, Кіпрську, Болгарську, Румунську, Польську, Албанську, Грецьку.
Ввечері 24 грудня, коли загоряється перша зірка, що колись вказала дорогу мудрецям до новонародженого дитяти, родини збираються за святковим столом. Перед початком трапези читається уривок з Євангелія, співається перша колядка, потім усі переломлюють різдвяний хліб — облатку, що символізує радість свята, яке наближається. Облатки освячують в храмах під час посту перед Різдвом.
У ніч із 24 на 25 грудня в римо-католицьких храмах України відбуваються урочисті богослужіння – Меси Навечіря Різдва Христового – Пастирки.
Православні ж та греко-католики відзначатимуть День народження Христа 7 січня. Для християн східного обряду свято Різдва Христового є важливим релігійним святом, але після Великодня, який для них ще важливіший, бо Христос Воскрес із мертвих.
Як запевняє отець Ігор Цмоканич – розбіжності у датах святкування Різдва не мають сіяти непорозуміння між християнами.