В Україні сформовано 600 мобільних груп, які будуть займатися вакцинацією населення від коронавірусу, а також вже відпрацьована логістика їхнього пересування країною, повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, зазначає ресурс zaxid.net.
В ефірі однієї телепрограми Тимошенко розповів, що коли вакцина приїжджає в Україну, залежно від того, яка це вакцина – Pfizer чи AstraZeneca – вона направляється на різні склади. Якщо йдеться про Pfizer, то в регіон направлятиметься п’ятиденна кількість препарату, тому що саме п'ять днів вакцина може зберігатися при температурі вище мінус 70 градусів.
Вже зараз сформовані близько 600 мобільних груп, які будуть займатися саме вакцинацією. Вони сформовані здебільшого на базі сімейних лікарів. З ними МОЗ разом з департаментами охорони здоров’я кожної області відпрацювали весь механізм дії: як вони їдуть, вакцинують, і хто ці люди, кого вакцинують. Ці мобільні групи приїжджатимуть до лікарень і робитимуть щеплення персоналу, оскільки спочатку вакцинуватимуть медиків. Вони їздитимуть 20 днів, адже термін між першою вакцинацією і другою – саме 20 днів. Все розраховано так, щоб вони по області проходили за 20 днів усіх людей, яких повинні вакцинувати, а далі та сама група йде й проводить другу вакцинацію", – сказав Кирило Тимошенко.
Додамо, вакцинація від коронавірусу в Україні складатиметься з п’яти етапів. На першому етапі вакцинуватимуть медиків та військових у зоні проведення операції Об’єднаних сил. При цьому українці, які вакцинуватимуться за державні гроші, не зможуть самостійно обрати вакцину для щеплення.