Постачальники оприлюднили річні ціни на газ для населення

Газопостачальні компанії оприлюднили ціни для побутових споживачів в межах річних контрактів, які будуть чинними упродовж наступних 12 місяців. Вартість газу у різних постачальників коливається від 7,88 грн до 13,5 грн за кубометр, зазначає ресурс zaxid.net.

Усіх споживачів на річні контракти, які називаються базовими, переведуть автоматично з 1 травня 2021 року. Вони діятимуть до 30 квітня 2022 року. У цей час ціна газу для абонентів газових компаній залишатиметься фіксованою, а оплата буде помісячною.

Найменші ціни у річних пропозиціях запропонували шість постачальників. «ЕВОДА Трейд» запровадила для своїх споживачів 7,88 грн/м3, «Умань Збут» – 7,89 грн, «Нафтогаз України» – 7,69 грн, «Волиньелектрозбут» та «Закарпаттяелектрозбут» зафіксували вартість газу на рівні 7,98 грн. У групи газзбутів «Регіональної газової компанії» українського мільярдера Дмитра Фірташа, які обслуговують 2/3 споживачів газу в Україні, річний тариф становить 7,99 грн. До неї належить найбільший побутовий постачальник газу на Львівщині – «Львівгаз збут».

У решти компаній вартість газу на рік перевищує 8 грн, а максимальні ціни сягають 13,5 грн.

Деякі постачальники після публікації цін заявили, що оприлюднена ними вартість річного тарифу – тимчасова, після 1 травня вони мають намір її знизити.

Додамо, на початку квітня в Україні змінили правила постачання природного газу для населення. Усіх побутових споживачів перевели на обов’язкові контракти з фіксованою ціною протягом 12 місяців.

Постачальникам газу було заборонено збільшувати базову річну вартість, проте він має право її зменшити.

Якщо споживач бажає відмовитися від річного тарифу і перейти на місячний, він має офіційно повідомити свого постачальника. Для цього є кілька способів – надіслати звичайного листа на юридичну адресу компанії-постачальника, надіслати електронного листа, повідомити оператору кол-центру, чат-боту, залишити заяву у мобільному застосунку постачальника тощо.

Повернутися на базовий контракт після переходу на іншу комерційну пропозицію клієнт також матиме право, проте якщо на це дасть згоду постачальник.

Якщо вартість річного чи місячного тарифів, якість обслуговування чи інші чинники споживача не влаштовують, він може легко перейти до іншого постачальника.