21 травня стартує основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Першим відбудеться тестування з хімії – на нього зареєструвалися 12 744 осіб, для яких створено 881 аудиторія в 62 пунктах тестування.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки, пише “Четверта студія”.
Друге та третє тестування основної сесії ЗНО-2021 відбудуться на початку наступного тижня:
- 24 травня – тестування з іспанської, німецької та французької мов;
- 25 травня – тестування з англійської мови.
Щоб уникнути скупчення біля входу до пункту тестування, допуск учасників розпочнеться о 9:50 і триватиме до 10:50. У запрошенні-перепустці зазначено проміжок часу, протягом якого учасникам ЗНО рекомендовано прибути до пункту тестування і пройти процедуру допуску. Сама процедура допуску передбачає проходження термометрії й ідентифікації учасників ЗНО.
Вхід учасників до пунктів проведення ЗНО буде дозволено лише за наявності таких документів:
- оригіналу Сертифіката ЗНО;
- паспорта або іншого документа, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті;
- запрошення-перепустки для участі у ЗНО, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.
Український центр оцінювання якості освіти наголошує, що станом на сьогодні понад 50% учасників, зареєстрованих для участі в ЗНО, не роздрукували свої запрошення-перепустки. Учасникам, які мають намір взяти участь у тестуванні, необхідно роздрукувати цей документ: у ньому зазначено проміжок часу, протягом якого рекомендовано прибути до пункту тестування і пройти процедуру допуску.
У разі неможливості пред’явлення оригіналу Сертифіката, паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу, учасника не буде допущено до пункту проведення ЗНО. Якщо учасник прибуде до пункту тестування після 10:50, його не буде допущено до участі в ЗНО.
На тестуванні з собою варто мати:
- 2-3 ручки з чорнилом насиченого чорного кольору;
- пляшечку з питною водою без етикетки;
- засоби індивідуального захисту, які учасник ЗНО зможе покласти на свій робочий стіл і за потреби скористатися.
Під час проходження тесту абітурієнт не може мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.
Речі, що не передбачені процедурою зовнішнього оцінювання, учасники ЗНО залишають у спеціально відведеному місці, на яке вкаже інструктор в аудиторії тестування.
МОН, Український і регіональні центри оцінювання просять учасників ЗНО бути максимально відповідальними, дотримуватися рекомендацій медиків, правил соціального дистанціювання, не забувати, що безпека – спільна справа.
Для учасників, які з поважних причин не зможуть взяти участь в основній сесії ЗНО, проводиться додаткова сесія. Для цього потрібно протягом 5 днів після тестування з певного предмета (ураховуючи день проведення) подати заяву до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Зразок заяви та перелік документів, які необхідно надати, можна знайти на сайті Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Нагадаємо, платформа «Всеукраїнська школа онлайн» відтепер доступна у вигляді мобільного застосунку, що допоможе школярам 5-11 класів навчатися у зручному форматі.