Об’єднати не можна залишити: у Дрогобичі гімназію №15 хочуть з’єднати із ліцеєм №3! Батьки проти, - ФОТО

Брак коштів в галузі освіти та поступове зменшення кількості учнів через погіршення демографічної ситуації спонукають владу до пошуку шляхів оптимізації видатків. Зокрема, на засідання чергової сесії Дрогобицької міської ради, яка відбудеться 27 травня, планується винести питання про реформування Гімназії №15 ім. С.Бандери шляхом злиття з Ліцеєм №3 ім. В.Чорновола. Ця інформація викликала серйозне збурення серед батьків учнів гімназії, які 24 травня чисельно зібралися на акцію протесту під стінами дрогобицької ратуші.

Протестуючі висловилися проти ліквідації гімназії №15, де вчаться їхні діти, а також випускниками якої є багато хто із батьків. Батьки стверджують, що гімназія №15 - рідний навчальний заклад а, а щодо запропонованого приміщення ліцею №3 вони мають багато застережень. Зокрема, батьків лякає той факт, що в цій будівлі холодно і незатишно, класи, куди перейдуть їхні діти – невідремонтовані, на автодорозі перед ліцеєм – дуже щільний рух транспорту, а в сусідньому парку культури та відпочинку збираються наркомани та алкозалежні особи.

Крім того, протестуючі побоюються, що не всі педагоги, які зараз вчать їхніх дітей, працюватимуть в об’єднаному закладі освіти, оскільки вчителі пенсійного віку можуть потрапити під скорочення. Мають батьки і претензії до роботи чинного директора гімназії. А ще їх обурило те, що їхню ініціативну групу не пустили до ліцею №3, коли вони прийшла оглянути умови навчання в новому закладі.

У нас склалося враження, що гімназію №15 давно готували до закриття, бо там за останні роки нічого не робилося: не вкладалися кошти, не реалізовувалися мікропроєкти, постійно розпускалися чутки, що її закривають. Сьогодні наші діти хотіли йти не на уроки, а з нами під ратушу! Вони проти переходу в інше приміщення, де, наскільки нам відомо, гірші умови. Також діти не хочуть в інший колектив, до інших вчителів", - один наперед одного емоційно висловлювали свої побоювання простестувальники.

Аналогічні думки учасники акції протесту висловили і керівнику Інституту розвитку міста Володимирові Кондзьолці, який вийшов до них на площу для спілкування. Пан Конзьолка запропонував поговорити у більш зручних умовах і батьків запросили до Світлиці ратуші.

Тим часом голова ініціативної групи Михайло Хомич разом з делегованими активістами зареєстрували заяву про бажання бути присутніми на засіданні сесії міської ради 27 травня і виступити із трибуни. Саме в цей день мають розглядати питання реформування Гімназії №15 та злиття її із Гімназією №3.

На зустрічі у світлиці у стінах ратуші - батьки вчергове висловили протест проти закриття рідної гімназії.

Відповідати на всі питання протестуючих довелося заступнику міського голови з гуманітарних питань Андрієві Ковчу, начальнику відділу освіти Петрові Шев’яку та керівнику Інституту розвитку міста Володимирові Кондзьолці.

Чиновники повідомили, що до оптимізації галузі освіти змушує скрутна фінансова ситуація, яка погіршилася з приєднанням 22-х сільських шкіл із малою наповнюваністю класів. Невідповідність реальної наповнюваності класів нормативній призвела до дефіциту коштів на зарплату вчителям у 41 млн грн. Міський бюджет виділив 35 млн. Залишається непокритими ще 6 млн грн. Тому реорганізація торкнеться не лише гімназії №15 – зазначили посадовці.

Чому прийняте таке рішення? Річ у тім, що у 2020 році вступили нові нормативні вимоги щодо приміщень закладів освіти. Цим вимогам будівля гімназії №15, що у 1970-х роках була пристосована під школу, уже не відповідає. Це стосується спортзалу, харчоблоку, окремих кабінетів, протипожежних норм тощо. У ліцеї №3 зараз таких проблем нема", – стверджують посадовці.

Чиновники зауважили, що в центрі міста на невеликій відстані одна від одної діють гімназія №15 та ліцей №3, які заповнені учнями трохи більше, ніж наполовину, тоді як, наприклад ліцей №1 завантажений на сто відсотків. Тому логічно й економічно доцільно об’єднати два заклади освіти в один на базі того, де кращі умови.

Андрій Ковч запевнив, що аби учні, вчителі і батьки не відчули незручносте, влада готова перевести учнівсько-педагогічний колектив в інше приміщення у повному складі без переформатування класів. Головне – щоб батьки не забирали дітей. Адже навчають не стіни, а педагоги!

Понад те, відділ освіти розглядає кандидатуру на посаду керівника об’єднаного закладу освіти теперішньої заступниці директора гімназії №15 Ольги Суховерської, яку підтримують батьки, у випадку, якщо вона братиме участь у конкурсі і запропонує відповідну концепцію розвитку навчальної установи. Також влада готова до пошуків компромісу щодо інших вимог батьків.

Які гарантії того, що після позитивного голосування на сесії влада звертатиме увагу на побажання батьків?" – запитали активісти.

 На що Володимир Кондзьолка відповів:

Повірте, останнє рішення не за депутатами, а все одно за вами, шановні батьки. Адже саме від вас залежить, чи поведете ви дітей до об’єднаного закладу освіти, чи будуть наповнені класи, чи матимуть роботу вчителі. Тому ваші конкретні пропозиції будуть обговорені і за можливості виконані", - відповів Володимир Кондзьолка.

Що ж буде з будівлею теперішньої гімназії №15?

За словами Андрія Ковча, закон забороняє продаж чи передачу в оренду приміщень закладів освіти комерційним структурам. Тож Петро Шев’як привідкрив завісу таємничості, сказавши, що є ідея розмістити там Малу академію наук, інклюзивний центр для дітей Дрогобицької територіальної громади та СДЮСШОР з велоспорту «Медик». Але це питання майбутнього.

За підсумками доволі емоційного спілкування було досягнуто домовленостей про проведення 25 травня зборів у гімназії №15 (початок о 15:00) для обговорення наболілих питань. Після цього учасники зібрання відвідають ліцей №3, щоб ознайомитися з умовами навчально-виховного процесу.

Ярослав Грицик, Фото автора