Холодне і дороге літо. Ціни на газ у червні знову злетіли дороги. Насамперед здорожчання відчують ті споживачі, які платять за місячними тарифами.
Про це пише Четверта студія з посиланням на 5 канал.
Але влітку Україна завжди робила стратегічний запас дешевшого блакитного палива для опалювального сезону.
Цьогоріч ціни на європейському ринку, від якого Україна залежна, не знижуються.
На додачу в уряді заговорили про підвищення цін на електроенергію. У деяких областях навіть удвічі.
Що стосується газу – то постачальники оприлюднили тарифи на червень. Найдорожче блакитне паливо на Херсонщині, Хмельниччині та Житомирщині. Ціни сягають майже 12-13 гривень за кубометр.
Але таке подорожчання зачепить лише тих споживачів, які вирішили перейти на помісячну оплату. Бо з 1 травня усіх українців, які користуються газом, автоматично перевели на річні тарифи. За бажанням від них можна було відмовитися.
Та проблема в іншому. Зазвичай саме влітку Україна робила запас дешевшого газу, заповнюючи ним підземні сховища. Це блакитне паливо використовували під час опалювального сезону.
Прогнозувати точну ціну газу на найближчі місяці фахівці не беруться. Ситуація надто непередбачувана. Але поки що дешевого газу очікувати не варто. Як, імовірно, й електроенергії.
Такі тарифи на електроенергію перед своїм звільненням із Міністерства енергетики озвучив виконувач обов’язків керівника відомства Юрій Бойко. Запровадити їх мали б уже з 1 липня. Чинна вартість світла для населення – гривня шістдесят вісім. Таким чином тариф у деяких регіонах зріс би удвічі.
Однак, після зміни керівництва у Міненерго заговорили по-іншому. Запровадження нових тарифів з 1 липня не підтвердили, але й не спростували.
Ринкова ціна електрики не може бути єдиною для всіх регіонів, наголошують в аналітичному центрі DiXi Group. Для кожної області вони різні. Все залежить від багатьох факторів – кількості споживачів, рельєфу місцевості, технічного стану мереж та їхньої протяжності.