Депутати Львівської обласної ради звернулись до президента щодо недопущення переслідувань волонтерів

На черговому засіданні сесії Львівської обласної ради було прийняття рішення щодо підтримки волонтерського руху.

Депутат ЛОР Любомир Зубач зазначив:

Усі ці незрозумілі потужні рухи проти активістів схожі мені на хвилю, що розхитує човна, в якому ми всі з вами сидимо. Певна річ, запорукою нашої перемоги є ЗСУ, яким ми безапеляційно віримо. Але є ще одна запорука нашої перемоги – це громадянське суспільство, волонтерство

Відтак депутати підтримали звернення волонтерської спільноти Львівщини до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Прокуратури та всіх інших державних органів щодо недопущення переслідувань волонтерів. Також висловили свої пропозицї щодо законодавчого врегулювання Верховною Радою України волонтерської діяльності.

У зверненні зазначається:

Кожен волонтер, незалежно від того чи він привіз тонну гуманітарної допомоги, чи один пакунок — ви робите шалену працю. Завдяки вам, та нашим захисникам і захисницям, які зараз на фронті, ми маємо нашу країну — перемагаємо і точно переможемо!»

Також звернулись до районних та місцевех рад Львівщини ухвалити аналогічні рішення на захист волонтерів, котрі надають гуманітарну допомогу.

Було прийнято рішення про завершення декомунізаційних процесів на території Львівської області, а саме, рекомендується територіальним громадам демонтувати усі пам’ятники, що символізують тоталітарний окупаційний режим і перейменувати вулиці, назви яких пов’язані з державою-агресором.

Затвердили Комплексну програму утвердження української мови на 2023-2026 роки. Основним завданням програми є забезпечення популяризації рідної мови, поширення функцій та сфер вживання державної мови, промоцію української культури в усіх її проявах.

Прийнято рішення щодо необхідних реорганізаційних процесів щодо функціонування закладів охорони здоров‘я в умовах воєнного стану з метою покращення надання якості медичних послуг. Львівський обласний клінічний діагностичний центр підсилять фахівцями ендокринологічного центру і центру радіаційного захисту населення.

Також депутатський корпус обласної ради клопотатиме перед Парламентом щодо перейменування населених пунктів Славське та Рудне у Славсько та Рудно. Це повернння населеному пункту історичної назви.