Цьогоріч минає 5 років з часу реставрації Хоральної синагоги у Дрогобичі

Одна з найбільших Хоральних синагог України розташована у Дрогобичі. Її будівництво тривало впродовж 1845-1865 років. На жаль, дві Світові війни не минули безслідно для синагоги. Гітлерівці тримали у ній коней. Після завершення Другої світової війни у синагозі розмістився склад тканин, відтак склад солі, згодом меблева крамниця, а в прибудовах знаходились продуктові склади. Для того, щоб вантажівки могли заїжджати у приміщення, у святині розібрали стіну.

На початку 90-х років синагогу повернули місцевій єврейській общині. Тим не менш, багато років будівля перебувала в аварійному стані, поки у 2013 році, завдяки коштам меценатів, не розпочалась активна її реставрація.

Урочисте відкриття Хоральної синагоги після відновлення відбулось 17 червня 2018 року, а 3 липня 2019 року до святині велично внесли Тору.

Цьогоріч минуло 5 років з часу реставрації синагоги у Дрогобичі. З нагоди річниці відновлення дому молитви у Хоральній синагозі зібрались представники усіх общин Дрогобича. 

Леонід Гольберг, голова іудейської громади у Дрогобичі, розпочав дійство хвилиною мовчання за усіма загиблими у війні проти росії воїнами, відтак подякував присутнім за те, що прийшли у такий важливий день для усієї іудейської громади. Відтак вітальне слово перейняли посадовці та усі гості заходу.

Йосип Карпін виніс до присутніх Тору, яку виносять лише на великі свята.

Також на річницю були запрошені священнослужителі Ігор Цмоканич та Мирослав Лех, голова польського товариства Любомир Фрайт, голова німецького товариства Юрій Модрицький, голова Фундації «Єврейська спадщина Рогатина» Марла Осборн, голова Львівського Єврейського товариства Олександр Назар, директор єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар’є» Ігор Черевко, голова благодійного фонду «Бней Бріт Леополіс» Михайло Плєсков, голова благодійного фонду «Коло» Олександр Юрков, директорка фестивалю Бруно Шульца Віра Меньок, співак Сергій Файфура та голова дрогобицького осередку національної спілки журналістів Степан Яким.