У Дрогобицькій громаді планомірно продовжують заходи дерусифікації та декомунізації. На жаль, залишки комуністичного минулого досі мають місце в багатьох населених пунктах України. Не виключенням є й Дрогобич. В місті оперативно взялись за знесення комуністичних пам’ятників та перейменування радянських назв вулиць, однак стара архітектура міста подекуди досі містила залишки комуністичної епохи.
Яскравим прикладом був Народний дім імені Івана Франка, де пережитки комунізму залишались просто на стелі будівлі. Тут, навколо головної люстри, видніла велика радянська п’ятикутна зірка.
Вона була включена до переліку об’єктів, які підлягали декомунізації в громаді, однак виконання робіт затримувалось, у зв’язку з високою вартістю робіт.
Як стверджує начальник управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас – раніше демонтаж зірки був включений в загальний проект ремонту Народного дому. Він був масштабним та дороговартісним, що було б не під силу реалізувати зараз, в умовах воєнного стану.
Тож після проведеного обстеження, коли з’ясувалось, що демонтаж об’єкту не вплине на звукоізоляцію приміщення, – з демонтажем зірки вирішили не зволікати.
Висотні роботи пройшли успішно – зірку зі стелі демонтували, саму стелю зашпаклювали, тож оновлений Народний дім вже готовий приймати відвідувачів та проводити подальші культурні та благодійні заходи без пережитків комунізму.
Нагадаємо, у Дрогобицькій громаді працює спеціальна комісія з питань проведення заходів дерусифікації та перейменування і присвоєння назв вулицям, провулкам, паркам, скверам у межах Дрогобицької міської територіальної громади. В ході роботи комісії було перейменовано всі радянські назви вулиць та вулиці, які носять імена видатних осіб російського походження.
Також було прийняте рішення «Про демонтаж комуністичної символіки та складових монументів, присвячених полеглим у Другій світовій війні у селах Дрогобицької міської територіальної громади», яке стосується сіл Раневичі та Новошичі, скеровано листи до Міністерства культури та ведеться підготовка до перезахоронення радянських могил, розташованих на перетині вулиць Івана Франка, Лесі Українки та Самбірської (колишній меморіал слави «Вічний вогонь») та в селі Михайлевичі.