18 січня, розпочала роботу чергова сесія Дрогобицької міської ради. Засідання розпочалось зі звернення начальника відділу освіти Романа Грицая, який оприлюднив інформаційну довідку щодо забезпечення гарячим харчуванням учнів загальноосвітніх закладів Дрогобицької громади у ІІ семестрі навчального року.
Нагадаємо, двома днями раніше виконавчий комітет прийняв рішення про організацію гарячого харчування в закладах загальної середньої освіти Дрогобицької громади. Рішенням було передбачено – продовжити забезпечувати гарячим харчуванням визначені пільгові категорії школярів, за рахунок компенсації з місцевого бюджету.
Жваве обговорення було викликане відсутністю в переліку учнів молодших класів, харчування яких раніше здійснювалось за процедурою співфінансування 50 на 50. Батьки оплачували половину вартості, іншу половину компенсовував місцевий бюджет.
Попри те, що цьогоріч на харчування школярів пільгових категорій передбачили 12 млн грн, забезпечити частку співфінансування для молодших класів було неможливо. Це пов’язане як з браком фінансування, так і збільшенням кількості дітей пільгових категорій.
Також дефіцит бюджету освіти відображений у недофінансуванні державної субвенції на заробітні плати освітян – у розмірі 20 млн грн.
На харчування школярів пільгових категорій в бюджеті було перебачено 12 млн грн. Саме з цієї суми виходили у відділі освіти, проводячи розрахунки та затверджуючи перелік категорій, які мають бути забезпечені пільговим харчуванням.
Рішення було сформоване, керуючись постановою Кабінету міністрів України №305 та опубліковане завчасно. Саме ж засідання виконкому було проведено публічно та відкрито.
Для порівняння в минулому році на забезпечення харчування пільговим категоріям школярів було використано 11 млн 100 тис грн. Однак гаряче харчування в школах розпочалось пізніше і відбувалось не всі місяці навчального року.
За словами начальника відділу освіти Романа Грицая – цьогоріч кількість пільгових категорій школярів є ширшою. А для забезпечення 50%-вої компенсації харчування для учнів 1-4 класів, потрібно додатково біля 13 мільйонів гривень. Передбачення цієї компенсації не є вимогою закону. Це виключна прерогатива органу місцевого самоврядування та прямо залежить від наявності коштів у місцевому бюджеті.
Що стосується цінової політики – в минулому році вартість харчування учнів закладів загальної середньої освіти становила 56 гривень за обід з дитини. Цьогоріч, рішенням виконкому була передбачена вартість обіду – до 60 грн.
Відтак кінцева вартість послуги гарячого харчування залежатиме від того, як пройде процедура відкритих торгів. Якщо під час закупівлі буде визначена нижча ціна – відділ освіти зможе охопити компенсацією більшу кількість дітей з числа пільгових категорій.
Питання до доповідача озвучували депутати Марта Слотило, Ольга Мицак та Андрій Паутинка. Вони стосувались переліку пільгових категорій дітей, можливості проведення дофінансування – з метою харчування дітей молодших класів, а також готовності харчоблоків у сільських школах громади.