У Львові презентували книгу описів подорожей Дрогобиччиною у 1768 –1914 рр

У Львівському Фотомузеї відбулася потужна презентація мандрівної книги «Країна солі і нафти»: описи подорожей Дрогобиччиною у 1768–1914 роках. Студії. Документи. Матеріали». Книгу представив один із авторів –  директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак.

Промовець  детально розповів про кожен із чотирьох розділів книги, а також присутні мали можливість переглянути багато ілюстрацій, замальовок, географічних карт, світлин, зібраних у додатку до фоліанту.

  • Мандрівники, особливо з того періоду з 1768 до 1914 року вони жили в стилі «позитивізм» і вони публікували і описували все те, що вони бачили наживо. Якщо вони називали той чи інший факт, то вони його описували так, як вони його фіксували, – зазначив у своїй розповіді Богдан Лазорак.

Також Богдан Лазорак зазначив, що книга є завершенням трилогії монографій із серії «Доба Франка», запланованих у рамках проєкту «Від землі Вітелона до землі Івана Франка» і водночас сміливим дослідницьким вступом для спеціального дослідження, присвяченого історії мандрівок Дрогобиччиною в період кінця XVIII – початку ХХ ст.

Окрім цього, презентована книга є перша в історіографії спроба антології описів подорожей «Франковим Краєм» від епохи Бальтазара Гакета до епохи Івана Франка.

Фоліант вийшов у співпраці науковців Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», Державного закладу вищої освіти Колегіуму Вітелона в Лєгниці та Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка.

Автори цього двомовного дослідження (польською та українською мовами) Богдан Лазорак, Беата Скварек, Тетяна Лазорак.

Перевагою книжки є унікальний додаток у формі настільної карти-брошури під назвою «Десять давніх мандрівних маршрутів Дрогобиччиною: «Від Бальтазара Гакета (1789 – 1790) разом з Іваном Франком (1884) і аж до Карла Фердинанда (1912)» із зазначенням місць зупинок відомих мандрівників на теренах Дрогобиччини, що дозволить сформувати нові сучасні туристичні маршрути з найбільш цікавими і в той же час рідкісними описами подорожей кінця XIX початку XX століття.

На завершення заходу голова правління УФОТО Роман Метельський традиційно вручив подяку доповідачу та співавторам книги Богдану та Тетяні Лазоракам. Почесним гостем на презентації був правнук Івана Франка – Петро Галущак.

Додамо, захід був організований Українським Фотографічним Товариством (УФОТО), Львівським Фотомузеєм, Державним історико-культурним заповідником «Нагуєвичі» та Львівським палацом Мистецтв.