"Сільзавод - це душа і серце нашого міста, тому якщо ми хочемо, щоб місто жило нам потрібно його зберегти" - депутат обласної ради Сергій Оленич

Цими вихідними на території найдревнішого підприємства Європи Дрогобицькій солеварні відбувся потужний мистецький захід – «Фестини у Жупника» за підтримки депутата Львівської обласної ради Сергія Оленича.

Дійство переслідувало важливу мету: привернути увагу до Дрогобицького сільзаводу та об’єднати громаду в спільному баченні сказати чітке «ні» приватизації підприємства. Адже до сьогодні солеварня перебувала у власності держави. Відтак, нещодавно Фонд держмайна, незважаючи на стратегічну важливість сільзаводу, вирішив виставити підприємство на аукціон. Свідомі мешканці громади категорично проти такого рішення, бо вважають підприємство соляним серцем Дрогобича та його душею. Оскільки, починаючи з 13 століття й до сьогодні, солеварня в місті діє на одній і тій ж локації та по праву вважається одним із найстаріших постійно діючих промислових підприємств у світі та Україні.

Для збереження солеварні у місті зареєстрували й відповідну петицію до Кабінету Міністрів України, яка закликає передати Дрогобицьку солеварню у комунальну власність громади. Збір підписів триває – кожен голос дуже важливий: https://petition.kmu.gov.ua/petitions/7339

У день Фестин про солеварню говорили, нею захоплювались та відкривали для себе її історичні віхи. Програма заходу була більш, ніж насичена: на території солеварні можна було долучитись до численних майстер-класів, придбати вироби ручної роботи, художні полотна юних митців, а також скуштувати страви приправлені дрогобицькою сіллю та випити горнятко запашної кави із соленим присмаком.

Такі заходи важливі, адже це додаткова можливість привернути увагу до найстарішого діючого солеварного підприємства Європи - серця нашого міста, адже саме сіллю наше місто відоме на увесь світ. Підприємство потрібно зберегти та передати у комунальну власність. Ніхто не вболіватиме за його збереження та розвиток більше, ніж громада міста, тому нам потрібно об'єднатися та спільними зусиллями дбати про його збереження та розвиток , - повідомив депутат Львівської обласної ради Сергій Оленич

Впродовж всього дня Фестин на території сільзаводу тривали численні екскурсії підприємством та його шахтами. Під час яких усі бажаючі мали змогу дізнатись, як утворюються соляні ріки та ознайомитись із технологією видобування солі, яку тут зберегли з прадідівських часів. Екскурсії проводила технологиня підприємства – Ольга Бунда.

Також на заході діяв й етноринок «Дрогобицький крам». А ще усі бажаючі мали змогу скуштувати смачні страви польової кухні, приправлені дрогобицькою сіллю.

У програмі Фестин були й виступи місцевих мистецьких колективів. Зокрема, Дрогобицького Муніципального духовного оркестру, Дрогобицького Муніципального камерного хору «Легенда» та колективів Палацу дитячої та юнацької творчості – ансамбль сопілкарів і ансамбль танцю «Прикарпатські візерунки». Спеціальними гостями свята були SOWA та VAHA.

Кошти, зібрані під час заходу, який відвідало ледь не все місто, будуть передані на потреби ЗСУ – зазначають організатори дійства Управління культури та розвитку туризму ДМР.

Ведучими Фестин були – Андрій Юркевич (пан Жупник) та Ольга Дейнега (пані Жупникова).

Додамо, «Фестини у Жупника»  відбулись під патронатом міського голови Тараса Кучми та за підтримки меценатів – депутата Львівської обласної ради Сергія Оленича, власника мережі магазинів «Ромашка» Романа Муля та депутата Дрогобицької міської ради Романа Бейзика. Медіа партнер дійства – радіо Хіт-FM.

Учасниками Фестин, які пригощали, торгували та організували цікаві майстер-класи були: ресторан «Рафінерія», Вище професійне училище Дрогобича №19, Іван Гамаль кав’ярня «Кавун», Наталя Тарасович (одноразовий посуд), Лев Грицак – козацька слобода «Раковець» с.Воля Якубова, Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей-інвалідів «Надія», учасники крафтової ярмарки «Дрогобицький крам», Дрогобицька художня дитяча школа, Ганило Данило – майстриня народного промислу, Іван Сех – директор Дрогобицького центру культури та мистецтв «Каменяр», Станиця Дрогобич Пласту НСОУ.