Свою назву тракторна блискавка отримала через схожість за формою застібки з гусеницею трактора. На відміну від спіральної блискавки вона складається з окремих пластикових зубів, закріплених на тасьмі. Найчастіше зуби мають форму характерного «грибка» з канавкою, що забезпечує надійне зачеплення, але можуть бути і інших форм. Така блискавка зносостійка, і застосовується в основному на верхньому одязі.
Купити тракторну блискавку ви можете в інтернет-магазині zipper.com.ua вже зараз!
За способом розстібання тракторні блискавки бувають:
- Роз'ємні - стрічки тасьми блискавки не скріплені між собою. Використовується в одязі, яка повинна розщіпатися повністю, наприклад, на куртках, толстовках.
- Нероз'ємні - стрічки скріплені в нижній частині. Застосовуються в брюках, сукнях, взуття і т. д.
- Двозамкові - мають 2 бігунка, зручні для довгих виробів: халатів, пуховиків, а також сумок.
Як визначити якість?
Визначити якісну фурнітуру можна за зовнішнім виглядом. У такого виробу:
- щільна, рівномірно фарбована і однорідна тасьма, причому у рознімної блискавки вона повинна бути укріплена в нижній частині;
- зубці або спіраль одного розміру на всьому протязі;
- бігунок легко ковзає по стрічці.
Все це легко визначити «на око», навіть якщо ви не фахівець з пошиття виробів. Тому рекомендуємо завжди перевіряти блискавку при покупці!
Типи блискавок. Етикетки «тип 3», «тип 4», «тип 5» і т.д. позначають ширину ланки в міліметрах. Тобто «тип 3» - це 3 мм, «тип 4» - 4 мм і так далі. Тип блискавки відповідає розміру і визначається шириною застебнутих зубчиків в міліметрах. Чим більше ширина ланки, тим більше блискавка витримує навантаження.
Наступний важливий момент - щільність тасьми. Вимірюється і записується вона в грамах на кв. метр (г / м2). Чим вище щільність, тим більш якісна блискавка, оскільки вона не «поїде» в процесі вшивання і експлуатації готового виробу.
Найпомітніша частина блискавки - замок ( «собачка»). Замки бувають наступних видів:
- Галантерейний (N / L) - немає механізму кріплення, вільно ковзає по зубців в будь-якому напрямку.
- Напівавтомат (P / L) - закріплюється на зубцях, якщо опустити язичок (слайдер) вниз.
- Автомат (A / L) - бігунок з механізмом, який блокує його положення при будь-якому положенні слайдера.
Який замок вибрати - залежить від виробу, яке ви збираєтеся шити. Наприклад, в спецодязі (захисних комбінезонах) частіше використовуються напівавтомати і автомати, так як тут важливо, щоб людина не відволікався на застібання, якщо раптом блискавка розстебнулася. Для повсякденного одягу частіше вибирають галантерейний замок або напівавтомат.