Ломбард - установа, послугами якої регулярно користуються люди, щоб отримати швидку позику під заставу ліквідного товару. Найчастіше це золоті ювелірні прикраси. Ті речі, які так і не встигли викупити, відправляють на реалізацію. Щоб купити золото дешево БУ, необхiдно враховувати деякі рекомендації.
Плюси і мінуси покупки золота в ломбарді
Можна виділити наступні переваги такого придбання:
- можливо отримати унікальні вироби, наприклад, вітражні, дизайнерські;
- більш низька ціна;
- часте оновлення асортименту.
З мінусів варто відзначити тільки те, що придбані прикраси не підлягають поверненню і обміну.
На що звертати увагу при покупці
Першим і найважливішим критерієм є вибір ломбарду. Перевагу варто віддавати установі, яка давно працює на ринку. У неї є своя репутація, тому вона не стане реалізовувати сумнівні ювелірні вироби.
Не рекомендується купувати занадто дешеві вироби, так як для їх виготовлення могли використовувати низькопробний сплав.
Справжність прикрас
У ломбарді обов'язково повинні бути спеціальні прилади, що визначають пробу сплаву. Люди, що працюють в такій фірмі, проходить спеціальне навчання, а діяльність установи весь час під контролем Пробірною палати. Це мінімізує ймовірність прийому і подальшої реалізації підробленого товару.
Перевірка документів
При покупці прикрас потрібно ознайомитися з ліцензією і дозвільною документацією ломбарду.
На кожному виробі повинен бути цінник і ярлик з наступною інформацією:
- вид металу;
- вага;
- рроба;
- вага наявних вставок;
- розмір.
Зовнішній вигляд прикрас
Перед покупкою потрібно ретельно оглянути виріб, щоб на ньому були відсутні глибокі подряпини, сліди реставрації і тріщини. Золоті прикраси з такими дефектами часто скуповують ювелірні заводи або майстерні для подальшої переплавки.
Перед продажем вироби з золота повинні проходити спеціальну підготовку, яка включає чистку і поліровку прикрас. На вітрині товар повинен бути у відмінному або хорошому стані.
Вартість покупки
Ціна золотих прикрас в ломбарді буде на 50% нижче, ніж у нових виробів. В основному різниця з ювелірними магазинами дорівнює 20-30%. Якщо виріб занадто дешево коштує, то це може говорити про наявність можливих дефектів або використання низькопробних сплавiв.
Особливість аукціонів - мінімальна стартова ціна. Під час торгів вартість на унікальні вироби може збільшиться в 2-3 рази.