Через високі ціни на газ на світовому ринку зріс інтерес до виробництва електроенергії та тепла з джерел, що працюють на нафтопродуктах. В результаті зросла динаміка цін на нафтопродукти, а з нещодавнім рішенням ОПЕК+ зростання видобутку на рівні липневої угоди, тобто на 400 тис. барелів на місяць може призвести до ще більшого цінового тиску на курс сирої нафти.
Bank Goldman Sachs нещодавно оновив свої прогнози цін на нафту на останній квартал року, очікуючи до грудня барель Brent на рівні 90 доларів за барель. При цьому попит на нафту може зрости на 900 тисяч. барелів на добу за суворих погодних умов.
Bank of America попередив, що нафта може досягти 100 доларів за барель через світову енергетичну кризу, а міністр енергетики США Дженніфер Гранхольм заявила цього тижня, що відомство може випустити нафту із запасів на ринок, щоб знизити ціни на бензин.
Банк відзначив рекордно високі ціни на природний газ, що змусило деякі комунальні підприємства перейти на нафтопродукти, що ще більше збільшило попит на нафту, а Goldman Sachs відзначив перспективу холодної зими, як ще один фактор, що впливає на динаміку зростання цін на нафту.
Якщо всі ці фактори поєднаються, ціни на нафту можуть зрости і призвести до нового раунду інфляційного тиску в усьому світі. Однак не всі дотримуються однієї думки або принаймні не передбачають катастрофічних сценаріїв.
Чергове засідання ОПЕК+. Група може прийняти рішення про збільшення поставок нафти.
4 листопада відбудеться чергова зустріч представників країн ОПЕК+, тобто картелю ОПЕК та країн, які підтримують його діяльність з метою підвищення цін на нафтовому ринку. За даними Reuters, виробники можуть додати на ринок додаткові обсяги нафти понад прогнозовані в липні 2021 року.
У липні група погодилася збільшити виробництво на 400 тис. барелів на добу щомісяця до квітня 2022 року. Це поступове скасування скорочень, узгоджених у 2020 році. Однак деякі члени організації проти введення на ринок більшої кількості сировини, що може вплинути на динаміку зростання цін. Тим більше, що ОПЕК знаходиться в комфортному положенні з точки зору пропозиції.
Іранська нафта цього року не вийде на світові ринки через відсутність консенсусу щодо іранської ядерної програми, а основні конкуренти – американські виробники сланцевої нафти – все ще обережно приймають інвестиційні рішення, що призводить до повільного зростання видобутку нафти в США.
Детальніше: на сайті https://easymarkets.com.ua/uk/