Серед сучасних покрівельних покриттів металочерепиця займає по праву одне з перших місць. Оптові ціни на металочерепицю пропоную своїм покупцям інтернет-магазин dcif.com.ua!
З'явившись на українському ринку в 1990-ті, вона незабаром широко поширився і виявився дуже затребуваним у сфері малоповерхового будівництва, і сьогодні будівлі з такими дахами можна побачити у будь-якому куточку нашої країни. У свою чергу Інтернет на запит «крівля з металочерепиці, фото» видає мільйони фотографій, що наочно демонструють всю красу та естетичні можливості цього матеріалу, переконуючи потенційного покупця в тому, що рішення влаштувати дах з металочерепиці — найвірніше.
Металочерепиця: погляд зсередини та зовні
Покрівля з металочерепиці здатна прослужити десятиліття, зберігаючи привабливий зовнішній вигляд і чудові захисні характеристики, проте для цього до вибору матеріалу потрібно підходити ґрунтовно, з урахуванням специфіки його устрою та нюансів використання такого покриття. Що стосується структури металевої черепиці, то вона включає дев'ять різних функціональних шарів. Основу листа становить високоякісна сталь завтовшки від 0,4 до 0,6 мм, яку наноситься до 275 г/кв. м цинку або алюцинку, що забезпечує захист від корозії. Поверх цинкового розташовується шар, що пасивує, який підвищує зносостійкість виробу і перешкоджає накопиченню металом статичної електрики.
Над пасивуванням лежить шар грунтовки, а завершує весь «пиріг» полімерний шар, що забезпечує листам необхідну колірну гаму, матову або глянсову поверхню, і одночасно дає додатковий захист від дрібних механічних пошкоджень, корозії металу і вигоряння кольору. Ті ж шари послідовно повторюються і з виворітного боку, з тією різницею, що замість полімерного покриття зсередини застосовується лакування або фарбування - цього цілком достатньо для надійного захисту сталевої серцевини, оскільки виворот листів не схильна до агресивного впливу навколишнього середовища і ультрафіолету.
Довговічність покрівельної конструкції безпосередньо залежатиме від товщини цинкового шару на сталевому серцевині і типу полімеру, нанесеного на метал. З цинком все просто: що його більше, то довше «живуть» листи, не боячись корозії. Відповідальні виробники гарантують як товщину сталевого прокату у своїй продукції, так і кількість нанесеного на вироби цинку. Що ж до полімерів, то на сьогоднішній день для виробництва металевої черепиці використовують поліестер (PE), пурал (Pural), пурекс (Purex), принтек (Printech), пластизол та ПВДФ.