Ситуація № 1: Мандрівник купує валюту в Україні у банку чи в обміннику перед поїздкою
Якщо вам дуже потрібна фізична присутність валюти в гаманці під час польоту, то єдиний прийнятний сценарій – зняття готівки у валютному банкоматі. Але є кращий варіант – завести валютну карту. На ринку безліч банківських продуктів із вигідними пропозиціями: конвертацією за ринковим курсом з мінімальною комісією (спредом) у частки відсотка та можливістю зняти гроші без комісії у банкоматі.
Так чи інакше, найрозумніше підійти до питання заздалегідь. Для цього необхідно відкрити рахунок у брокерській компанії та купувати долари, євро та інше на валютному ринку.
У цьому випадку ви здійсните обмін за найвигіднішим курсом з мінімальними комісіями, після чого можна легко переказати гроші на картку вашого банку.
Якщо ви бажаєте поміняти євро на гривні, то у такому разі вам варто скористатися пропозицією компанії obmin.lutsk.ua!
Ситуація №2: Мандрівник купує валюту в Україні у «мінял» перед поїздкою
Так взагалі не варто робити. Мінялам начхати на вашу вигоду. До того ж, це великий ризик зіткнутися з шахрайством.
Ситуація №3: Мандрівник купує валюту у місцевому банку
Це найбезпечніший спосіб обміну за кордоном. Але майте на увазі, що комісії будуть дуже високими. Якщо інших варіантів немає, рекомендуємо придивитися до курсів у кількох банках і вибрати найбільш вигідний.
Важливо! Найчастіше, щоб обміняти гроші у локальному банку, потрібно вже мати долар чи євро, щоб конвертувати їх у місцеву валюту.
Ситуація №4: Мандрівник купує валюту в аеропорту
З погляду ризиків та зручності цей спосіб практично не відрізняється від сценарію обміну у місцевому банку. Тільки не забувайте про додаткову комісію аеропорту. Іноді вона просто фантастична.
Ситуація №5: Мандрівник купує валюту у місцевих «мінял»
Це чудовий атракціон, який запам'ятається вам надовго. За розумну платню можна отримати весь набір гострих відчуттів. Особливо, якщо ви міняєте в малолюдних місцях чи з рук.
Здалося, що різниця невелика? Перерахуйте купюри. Швидше за все, вам не доповіли 1-2 банкноти. Якщо серйозно, то фахівці рекомендують уникати подібних місць та обмінювати валюту в банках.
Ситуація № 6: Мандрівник заводить у банку валютну картку, розплачується нею у поїздці та знімає з неї готівку за необхідності
У країнах, де не потрібна готівкова валюта (США, більшість європейських країн), це оптимальний варіант. Тільки обов'язково попередьте свій банк про майбутню поїздку, щоб вашу картку не заблокували під час подорожі.