План евакуації являється важливим документом, де зазначені евакуаційні шляхи, а також виходи через які можна покинути споруду. Крім цього він передбачає правила поведінки людей в екстрених ситуаціях. В ньому також чітко позначена послідовність дій персоналу у випадку пожежі. Все це дозволить вжити необхідних заходів при евакуації людей. У будівлях, спорудах та об'єктах перебування людей наявність планів евакуації у разі надзвичайних ситуацій є обов'язковою для виконання вимогою з пожежної безпеки.

Яке його призначення

План потрібен для того, щоб:

  • Чітко та наглядно позначити всю важливу інформацію. До неї відносять шляхи евакуації та евакуаційні виходи. Важливо щоби ці шляхи дійсно могли забезпечити безпечний прохід людей назовні. Оскільки інші приміщення можуть бути небезпечними через вогонь чи дим.
  • Показати в яких місцях є пожежне обладнання, а також засоби, які використовуються для оповіщення про надзвичайну ситуацію.
  • Нагадати про те, які саме дії потрібно зробити людям, які помітили пожежу.

Сучасні вимоги передбачають наявність планів у всіх будинках, в яких одночасно на поверсі знаходиться понад десять людей. При цьому житлові будинки є винятком.

Плани містять необхідну інформацію, тому мають розташовуватися на доступних місцях, які гарно видно.

Крім цього, у всіх виробничих, адміністративних, складських та допоміжних приміщеннях на видних місцях мають бути вивішені таблички із зазначенням номера телефону виклику пожежної охорони.

Що потрібно врахувати під час розробки

Евакуаційні плани представляють собою схеми, які за допомогою контурів показують конкретне приміщення (включаючи сходи, коридори та таке інше), де можуть знаходитися та працювати люди. За допомогою умовних позначень там зображуються шляхи евакуації, евакуаційні та аварійні виходи, місця, де розташоване протипожежне обладнання, аварійні телефони, засоби першої медичної допомоги. Також там схематично показані місця зберігання таких засобів порятунку, як протигази.

Там розшифровуються всі застосовані умовні позначення. А також прописані правила поведінки людей, порядок і послідовність їх дій за умов надзвичайної або аварійної ситуації.

Щоб забезпечити правильне складання плану, який враховуватиме всі вимоги, краще звернутися до професійної команди – https://firesecurity.com.ua/uk/raschet-putei-evakuatcii-pri-pozhare/. Яка може правильно скласти й графічну, й текстову складові.

До графічної частини слід занести:

  • Шляхи, якими можна провести евакуацію.
  • Аварійні виходи, незадимлювані сходові клітини, при наявності зовнішні відкриті сходи та іншу подібну інформацію.
  • Місце розміщення речей для порятунку.
  • Місць, у яких знаходяться засоби протипожежного захисту.

Все це позначається спеціальними символами.

Текстова частина обов’язково має включати:

  • Способи, якими можна оповістити про те, що виникла надзвичайна ситуація.
  • Порядок евакуації людей та послідовність, у який це має бути виконано.
  • Обов'язки, які стоять перед людьми, що знаходяться всередині приміщення. Це включає послідовність виклику пожежників, рятувальників та медичної допомоги (екстренної).
  • Послідовність, у якій має відбуватися аварійна зупинка обладнання та вимкнення електроживлення.
  • Порядок, в якому проходить ручне включення систем протиаварійної та пожежної автоматики.

Все це може зробити команда Fire Security, після чого план буде узгоджений із відповідальними державними службами та зможе використовуватись на підприємстві. Крім цього, для забезпечення безпеки можна також встановити систему відеоспостереження – https://firesecurity.com.ua/uk/ustanovka-sistem-videonabliudeniia-pod-cliuch/. Комплексні заходи забезпечують максимальний захист.