Більшість людей, які тільки думають про запуск власного сайту, навіть не підозрюють скільки речей їм потрібно буде зробити перед цим. Необхідність купити хостинг входить в їх число. А оскільки варіантів для вибору доволі багато, така задача може виявитися зовсім непростою. Особливо для людини, яка погано розуміється на темі. Тому слід спочатку ознайомитись з різними варіантами, щоб було простіше обрати саме той, якій повністю задовольняє потреби вашого проекту.
Чи варто платити?
Зараз є доволі багато компаній, які пропонують послуги безплатного хостингу. Тому перед тим, як робити вибір, слід зрозуміти чи готові ви оплачувати його. Але перед тим, як радуватися, що можна заощадити, слід врахувати також й недоліки такого варіанту.
Якщо ви використовуєте безкоштовний хостинг, то можете розраховувати виключно на базові, мінімальні можливості. В такому випадки й мови не має про будь-які індивідуальні налаштування. Також про такий хостинг можна забути, якщо ви розраховуєте на те, що сайт буде відвідувати багато людей. Його пропускна спроможність доволі маленька, тому швидко почнуть вибиватися помилки. Такий варіант категорично не підходить комерційним проектам, в особливості магазинам.
Colocation
Такий варіант можна вважати найдорожчим, принаймні на старті. Оскільки він полягає в тому, що власник сайту сам купує все необхідне обладнання, а провайдер відповідає виключно за його розміщення та забезпечення нормальних умов для зберігання та використання. Як окрему послугу можна замовити адміністрування, але зазвичай за це відповідає сам власник.
Колокейшен надає максимальні можливості серед усіх інших видів хостингу. Власник може робити буквально будь-що, починаючи встановленням будь-якої операційки чи програмного забезпечення та закінчуючи вибором техніки. Гарне рішення для великих проектів.
Хмарний хостинг
Такий варіант вважається самим надійним, оскільки має певну особливість. Вона полягає в тому, що це не один сервер, а ціла система, яка створена на основі декількох серверів, які працюють одночасно. Таким чином, навіть якщо один з них вийде з ладу чи не матиме доступу до мережі, сайт все одно продовжить стабільно працювати. Й хоча такий варіант вважається доволі дорогим, не слід думати, що його вартість буде суттєво перевищувати інші. А в деяких випадках, вона може навіть бути меншою. Тому що клієнту потрібно платити лише за те, що він реально використав.
Виділені фізичний сервер
Фізичні сервери також надають широкі можливості для клієнтів. Це пов’язано з тим, що вашому проекту не потрібно буде ділити простір з іншими проектами. Крім цього, на фізичний сервер також можна встановлювати те програмне забезпечення, яке вам потрібно. Таке рішення буде підходити для проектів, які мають багато вимог. Зазвичай цей варіант обирають для забезпечення роботи інтернет-магазинів.
Віртуальний хостинг
Один з найбільш популярних варіантів. Причому навіть попри те, що віртуальний хостинг надає користувачам значно менше можливостей, ніж інші типу хостингу. Його популярність пояснюється не великою вартістю. Крім того, такого варіанту достатньо для забезпечення роботи маленьких проектів, які не мають особливих вимог та нестандартного програмного забезпечення.
Віртуальний виділений сервер
Можна сказати, що цей варіант зміг поєднати найкращі риси звичайного віртуального сервера та фізичного сервера. Таким чином він має більше можливостей по встановленню та налаштуванню програмного забезпечення, але при цьому залишається доволі доступним. Цінова політика передбачає наявності великою кількістю різних тарифів, тому клієнт може вибрати оптимальний варіант.