Народження малюка - це свято для будь-якої родини. Але з цього моменту життя батьків стає абсолютно іншим, адже за дитиною потрібен грамотний догляд, тому відповідальність в рази зростає. Необхідно приділяти увагу всім аспектам, але особливо здоров'ю. Навіть досвідчені батьки не завжди можуть зрозуміти які проблеми виникли у новонародженого, що вже говорити про тих, хто вперше випробував радість материнства та батьківства. Тому так важлива допомога на перших етапах і вона здійснюється в рамках патронажу за найменшими жителями країни.
Контроль за малюком з боку лікарів
Процедура передбачає контроль з боку медичного персоналу за здоров'ям дитини і регламентується на законодавчому рівні. Дільничний педіатр і медсестра повинні кілька разів відвідати малюка, щоб упевнитися в тому, що з ним все добре, а батьки виконують свої обов'язки правильно. Таких візитів може бути більше, все залежить від індивідуального випадку і здоров'я дитини. При необхідності і бажанні дорослі можуть самі відвідувати доктора в поліклініці.
Вибір кваліфікованих фахівців
Необов'язково, щоб патронаж здійснював дільничний педіатр. Завжди можна скористатися послугами приватних фахівців. Так, дитяча клініка "Френдлік" пропонує послуги патронажу для самих маленьких і високий професіоналізм неонатологів. Лікарі установи готові реалізувати комплекс завдань по супроводу дітей у віці до одного року, починаючи від складання плану щеплень і закінчуючи консультаціями батьків, як правильно годувати сина або дочку, які речі купувати, скільки разів на день гуляти та які іграшки вибирати.
Основні цілі патронажу новонароджених
Ну а якщо говорити про основні завдання, які входять в програму патронажу, то це:
- оцінка здоров'я та контроль розвитку;
- виключення захворювань;
- профілактичні огляди;
- рекомендації по догляду;
- складання плану вакцинації, лікувальних і профілактичних заходів;
- поради з надання першої допомоги.
Окремі завдання покладаються на медсестру. Вона повинна дати оцінку умовам проживання і дотримання гігієнічних норм, заповнювати опитувальні листи та інші документи, розповідати про грудне вигодовування.
Патронаж це неоціненна допомога не тільки тим, хто вперше народив. Увага з боку педіатра важлива і для досвідчених батьків. Хтось користується послугами сімейного лікаря, але багато хто вибирає приватних неонатологів.