Часто отримувачі кредитів потрапляють до так званої кредитної пастки — це коли заборгованість із відсотками й штрафами за прострочку росте занадто швидко, а коштів на виплату немає. Навіть у такому випадку опускати руки не варто.
Ситуації бувають різні
Заборгованість може виникнути не тільки у людини, яка безвідповідально ставиться до своїх зобов'язань. Але ситуацію вирішити можна у будь-якому випадку, для чого потрібно ефективно спілкуватись із кредитором. Слід відзначити, що обираючи МФО для оформлення швидкої позики (https://credit18.com.ua/kredyt-bez-dovidky-pro-dokhody-onlajn/) варто уважно читати умови договору, а також правильно розрахувати свої можливості по поверненню боргових грошей.
Коли відсутність грошей тимчасова
Мова йде про незначний термін, максимум до кількох місяців. Навіть тимчасова нестача фінансів не проходить безслідно, тому потрібно якомога швидше шукати виходи з ситуації.
Якщо затримка у виплаті кредиту виникла через звільнення з роботи або через хворобу та потрапляння до лікарні, необхідно одразу ж звернутись до банку, щоб повідомити про те, що ви маєте важливу причину для невиплати заборгованості. Приготуйтесь до того, що фінансові установи не квапляться йти назустріч клієнту, тому слова необхідно довести документально — передати чеки, довідки або виписку із трудової книжки.
Якщо ви просто забули внести черговий платіж за кредитом, при першій нагоді постарайтесь оплатити хоча б мінімальний внесок. Це дозволить скасувати нарахування пені та штрафів, але наступного разу необхідно буде погасити більшу суму, аніж передбачено графіком.
Якщо грошей не буде надто довго
У випадку, коли достатньої суми коштів не буде впродовж кількох місяців, звернутись до банку теж необхідно якомога швидше, але уже за програмою рефінансування.
Кредитор піде назустріч тільки, коли ви підготуєте достатню кількість доказів — виписки із лікарні або наказ про звільнення. Також будьте готові до того, що програми рефінансування у вашому банку може просто не бути, тому необхідно шукати інші фінансові установи, де можна перекредитувати наявну заборгованість на більш вигідних умовах.
Якщо мова йде про боргову кабалу
У цьому випадку зволікати не варто. Кримінальний кодекс України передбачає відповідальність за те, що позичальника введено в оману, що привело до кредитної кабали. Наприклад, на момент звернення за черговою позикою МФО не перевірила наявність у клієнта декількох відкритих кредитів на серйозну суму та все одно надала ще одну позику. У цьому випадку суд може стати на сторону отримувача, особливо у випадку, коли він надасть докази.
У випадку з борговою кабалою для погашення заборгованостей фінансово-кредитні установи починають продавати майно боржника на аукціонах. У цьому випадку майно справді під загрозою продажу, а в якості застави та для погашення заборгованості можуть забрати бізнес, кошти на рахунках, автомобіль або навіть будинок.
Чого рекомендовано не робити
Короткий список, чого не варто робити при наявних боргах:
- Не йти на контакт із кредитором і чекати, що ситуація мине. Максимум, чого можна дочекатись у цьому випадку — передачі заборгованості колекторам та в суд.
- Переховуватись від кредитора. Ігнорування повідомлень та дзвінків теж не допоможе вирішити проблему. За прострочки платежу пеня та штрафи все одно будуть нараховуватись, в результаті такий кредит доведеться виплачувати роками.
- Брати нову мікропозику на виплату наявних заборгованостей. Пам'ятайте, що швидкі кредити готівкою необхідно використовувати тільки у крайньому разі, тому що дякуючи їм можна швидко примножити наявні заборгованості. Також, не слід розраховувати на маловідомі МФО України, які видають швидкі гроші під нібито 0%.
Вирішення проблеми серйозної заборгованості потребує максимальних зусиль, вам гарантовано доведеться скористатися допомогою професіонала. Тому обов'язково звертайтесь до кваліфікованого юриста, який допоможе зменшити суму пені або штрафів та скасувати судовий наказ.