Що ви уявляєте собі, коли чуєте назву посади «менеджер з продажів»? Затишний офіс чи навіть власний кабінет, високу заробітну плату, комп’ютер та купу паперів на столі... Проте в українських реаліях дуже часто під вакансією менеджера з продажів перераховані обов’язки звичайного продавця. Так, вам доведеться працювати з клієнтами, допомагати обрати певний товар, консультувати, заохочувати до придбання. Саме від ефективності цієї роботи залежатиме рівень вашої винагороди, яка зазвичай складається з фіксованої ставки та бонусу.
Вакансії менеджер з продажу є доволі поширеними у кожному великому місті. Це дозволяє обирати групи товарів, з якими вам хотілося б працювати. Цікавою може виявитися робота в магазині побутової техніки, спортивних товарів, косметики, ювелірних прикрас тощо. Така праця однаково добре підходить як для чоловіків, так і для жінок. Вона вимагає охайності, привітності, вміння відчути хвилювання клієнта та допомогти порадою.
Які навички та знання повинен мати менеджер з продажу
Вимоги роботодавців до рівня освіти кандидатів на посаду менеджера з продажу різняться в залежності від компанії та специфіки майбутньої діяльності працівника. Зазвичай, якщо шукають звичайного продавця, який пропонуватиме товари в магазині, наявність диплому не вимагається. Таку роботу часто знаходять студенти старших курсів, оскільки навчитися продавати можна безпосередньо у процесі працевлаштування або під час випробувального терміну.
Наявність спеціальної освіти та знань вимагається від спеціалістів вищої ланки. Вона може знадобиться для працевлаштування на керівні посади або для продажу більш специфічних чи технічно складних товарів та послуг.
Останнім часом доволі популярним став віддалений формат роботи. Менеджер з продажу також може працювати з дому у комфортній атмосфері, здійснюючи дзвінки та листування для продажу товарів чи послуг. Така робота вимагає посидючості, самодисципліни та високого рівня мотивації
Якими особистими якостями повинен володіти менеджер з продажу
Хоча робота менеджера з продажу вимагає наполегливості та цілеспрямованості, наявність цих якостей не гарантує успіху. Важливими складовими портрету особистості фахівця з продажів є:
- вміння спілкуватися. Важливо не лише вміти переконувати, але у слухати потреби клієнта;
- адаптивність. Вимоги до роботи, перелік товарів та люди, що вас оточують, будуть постійно змінюватися;
- бажання навчатися. Хороший фахівець навіть після працевлаштування буде прагнути вдосконалювати свої знання.
Звісно, кожен менеджер повинен мислити критично та оцінювати себе самостійно. Корисною рисою може стати вміння визнавати власні помилки, правильно реагувати на критику та звертатися до старших колег за допомогою, зокрема у навчанні.