Для тих, хто бажає купити плед собі або на подарунок, а також цікавиться властивостями тканин, з яких їх виготовляють – наша стаття. Після ознайомлення з нею можна стати експертом щодо складу та призначення сучасних пледів.
Натуральні тканини для створення пледів
Натуральні тканини завжди були дуже затребувані, оскільки вони «дихаючі» та екологічні. А ще вони не електризуються, проте інколи можуть спричиняти алергію. Ціна пледів з натуральних тканин вища, ніж зі штучних, проте не завжди. Вироби можуть бути з однорідних натуральних волокон, або змішаних – наприклад, бавовняно-вовняних тощо.
- Пледи з бавовни. М’які, приємні на дотик, легкі, безпечні щодо алергії, легко перуться. Проте бавовняний плед не володіє вираженими зігріваючими властивостями, тому для холодної пори року краще обирати інший варіант.
- Вовняні пледи. Теплі, довговічні (за правильного догляду), добре вбирають вологу, хоча самі лишаються сухими, оскільки вода з них швидко випаровується. Можна підібрати забарвлення для будь-якого інтер’єру. Пасують для осінньо-зимової пори. Такі пледи бувають різної щільності, найтепліші – щільні й товсті, проте, щоб загорнутись, підійде плед середньої товщини, м’який і приємний на дотик, бажано з кашеміру. Можуть траплятися й «колючі» варіанти, які краще використовувати як покривала. Такі екземпляри мають лікувальні властивості щодо артритів та ревматизмів. Ціна вовняних пледів – дуже різна, залежить від виду та обробки шерсті і характеристик виробу: м’який чи колючий, тонкий чи товстий, великий чи середній за розміром.
- Плед із хутра. Якщо розглядати натуральні, то вони дуже дорогі, часто - важкі та складні в догляді. Використовують зазвичай для краси інтер’єру, проте тенденція останніх десятиліть не вітає такі вироби з огляду на збереження тварин. Чудова альтернатива – пледи зі штучного хутра.
- Пледи з пашміни (високоякісного кашеміру). Спочатку це була тканина, яка виготовлялася виключно з пуху високогірних кіз, і мала високу вартість та надзвичайні властивості – красу, м’якість, теплозбереження. Проте сьогодні так називають змішану тканину, яка складається з волокон синтетики, бавовни, шовку, із додаванням вовни.
Синтетичні види тканин для пледів
Штучні тканини, порівняно з натуральними - недорогі, проте стійкі до зносу та достатньо теплі. Вони гірше пропускають повітря, але мають гарне забарвлення та нескладні в догляді. Притягують пил і накопичують статичну електрику.
- Пледи з флісу. Теплі, легкі й зручні в користуванні. За структурою схожі до вовняних. Це найкращий варіант для походів і подорожей.
- Мікрофіброві пледи. Не скочуються, легкі, «дихаючі». Теплі та м’які на дотик, можуть використовуватись як ковдра.
- Пледи з акрилу. Яскраві, насичені забарвлення, легкі та теплі, нескладні в догляді. Проте акрил має властивість «скочуватись».
- Пледи з шенілу (віскози). Гарні на вигляд, з блискучою поверхнею та ефектом натуральності. Мнуться, потребують дбайливого ставлення. Найкращі як покривала.
- Вироби зі штучного хутра. За властивостями – десь між бавовною та флісом. Електризуються, збирають пил, потребують регулярного догляду. Частіше використовується для оформлення інтер’єру, ніж укривання.
- Жакардові пледи. Бувають як натуральними, так і синтетичними або змішаними. Мають хорошу зносостійкість та рельєфний візерунок. Теплі й легкі вироби, гарно виглядають у заміських будинках.
Купити сучасні якісні пледи можна за посиланням або в магазинах домашніх текстильних виробів.