У Вас є бізнес-ідея, навіть план і засоби для її втілення? Чудово! Тепер Вам потрібне місце, де розгорнути комерційну діяльність: надавати послуги чи виготовляти товар для збуту та отримувати стабільний дохід.
Однак, зауважте: щоб Ваш бізнес належно працював, необхідно розмістити його у правильно обраній локації, яка відповідатиме низці важливих вимог.
Українські підприємці дедалі частіше обирають комерційні об’єкти під оренду та продаж на Flombu.com. Це новітня платформа з пошуку нерухомості в Україні та світі.
Основні вимоги до комерційного об’єкта
Вимоги до приміщень під комерцію залежать від конкретного виду бізнесу, в якому зацікавлений орендар, законодавчих, технічних, санітарних та інших норм, які регулюють зайняття цією підприємницькою діяльністю в Україні.
Обираючи приміщення під бізнес-проект, варто зважати на такі загальні для більшості комерційних об’єктів вимоги:
1. Зонування та дозвільні документи
Вибираючи приміщення під комерцію, перевірте, чи воно зоновано для такого типу діяльності. Чи достатня площа об’єкта для розвитку вашої бізнес-ідеї.
Переконайтесь, що є всі необхідні дозволи та ліцензії для здійснення конкретного виду діяльності в цьому місці.
2. Безпека, зокрема пожежна
Приміщення під комерцію повинні відповідати нормам пожежної безпеки, мати необхідне обладнання для запобігання та гасіння пожежі.
Евакуаційні виходи і укриття на об’єкті теж слід належно обладнати, чітко позначивши шлях, як до них дістатися.
Також на комерційних об’єктах необхідно дотримуватись будівельних норм і правил з безпечного користування електрикою, опаленням, вентиляцією тощо.
3. Санітарні вимоги
Вимоги до санітарних умов можуть відрізнятися залежно від типу комерційної діяльності, але загалом приміщення повинні бути безпечними для працівників і клієнтів.
4. Доступність та інклюзивність
Переконайтеся, що приміщення зручно розташоване, клієнти та працівники зможуть легко до нього добратися. Доступ до комерційного об’єкта осіб з обмеженими можливостями теж дуже важливий.
5. Звукова ізоляція
Залежно від виду комерційної діяльності, важливо, щоб приміщення було звукоізольованим.
6. Внутрішня інфраструктура
Перевірте, чи достатньо на комерційному об’єкті потужностей енерго-, водопостачання, каналізації та інтернет-з’єднання для запланованого виду діяльності.
7. Паркування
Переконайтеся, що за комерційним приміщенням закріплено вдосталь паркомісць для клієнтів і співробітників.
Кожен бізнес-проект особливий. Тож приміщення для його реалізації варто вибирати відповідно до напряму його реалізації.
Дотримуйтесь основних вимог до комерційних об’єктів і досягайте успіху у втіленні найсміливіших бізнес-ідей.