Вкрай важливою частиною діяльності будь-якого бізнесу є проходження податкових перевірок та отримання результатів, які б дозволили продовжувати ведення бізнесу та отримувати прибуток у відповідному об'ємі. На жаль, багато підприємців регулярно порушують правила проходження таких перевірок або не дотримуються основних умов і отримують податкове повідомлення-рішення, яке потім підлягає оскарженню. Для того, щоб Вам не знадобилося оскарження податкового повідомлення-рішення або таке звернення мало позитивний результат, варто слідкувати за багатьма нюансами. Задля того, щоб подібних ситуацій було якомога менше, юристи з досвідом підготували для Вас перелік ТОП 5 помилок, які частіше за все є актуальними для різного бізнесу. Спробуємо розібрати їх детальніше.

5 помилок, які найчастіше трапляються при проходженні податкової перевірки

1. Відсутність контролю надання документів податковим інспекторам - в даному випадку мова йде про той факт, що багато підприємців сподіваються на волю випадку і не намагаються заздалегідь сформувати відповідний перелік документів, які будуть затребувані податковими інспекторами. Правильніше буде спочатку подати запит на те, які саме документи потрібно надати фахівцю, для того аби він зміг зробити висновки та отримати розуміння про діяльність компанії. 

2. Ненадання документів, підтверджуючих товарно-матеріальні операції. Якщо мова йде про компанії, які займаються товарним бізнесом або продають вироби, проводять різноманітні закупівлі, вкрай важливо продемонструвати відповідні супутні документи. Хибно вважати, що якщо Ви є продавцем, то Вам не потрібно мати у себе товарно-транспортні накладні та не треба їх надавати контролюючим органам. 

3.  Оскарження результатів податкової перевірки неналежним чином або відсутність такого оскарження взагалі - справа в тому, що у відповідності до діючого законодавства, кожен підприємець має змогу подати оскарження податкового повідомлення-рішення. Частіше за все таке оскарження дійсно дозволяє довести ситуацію та сформувати максимально справедливий результат. Для того, аби всі ці процедури були відповідно оформлені, важливо звертатися до професіоналів, які спеціалізуються на таких послугах.  

4. Недотримання термінів подання податкового оскарження законодавства - кожне підприємство, яке проходило податкову перевірку та отримало повідомлення, рішення якого його не влаштовує, має право подати оскарження у відповідні органи. Але, у випадку, якщо Ви не дотримуєтесь термінів, то Ви ризикуєте отримати податковий борг, який не дозволить Вам знаходитися на спрощеній системі оподаткування та будете потребувати переходу на загальну систему. 

5. Найважливішою помилкою можна вважати той факт, коли все ж таки подання вже відправляється до суду, більшість позивачів просто не мають ніякої стратегії ведення справи, а отже не можуть отримати саме те рішення, на яке розраховують. 

В будь-якому випадку оскарження податкових повідомлень-рішень та проходження перевірок - це дуже складна справа і для того, аби не отримати штраф, краще заздалегідь привести податковий аудит та заручитися допомогою консультантів, що знаються на правових аспектах.

Куди звертатися у випадку, якщо потрібно оскарження податкового повідомлення-рішення? 

Звертаючись за допомогою до професіоналів, які мають багаторічну юридичну практику, Вам вдасться виключити ймовірність недоліків в бухгалтерії, а також покращити шанси на успішне та безпроблемне проходження податкових перевірок. Ви зможете розраховувати на професійний аналіз податкових операцій з фахівцями WinnerLex, спокійне проходження процесу перевірок, консультації з різних методик врегулювання ризиків, якщо вони є, а також на підтримку на всіх рівнях від податкового та бухгалтерського обліку до юридичного супроводу.