Проктологія лікує патології товстого кишківника, прямої кишки та анального проходу. Особливістю більшості проктологічних захворювань є те, що дуже часто вони починають розвиватись у латентній формі та майже ніяк не турбують людину. Проблеми починаються лише пізніше, коли вже необхідне серйозне медикаментозне лікування або навіть операційне втручання.

Для того щоб запобігти проблемам та загостренню захворювань прямої кишки, весь цивілізований світ практикує профілактичне обстеження у проктолога. Практика багатьох країн показує, що якщо проктолог проводить обстеження хоча б один раз на рік, кількість клінічних випадків значно зменшується.

Багато хто просто нервує, соромиться або боїться записатися на прийом до проктолога. Насправді це стандартна безболісна процедура, що не займає багато часу, а пройти її можна навіть анонімно у приватній клініці. Однією з таких клінік є «МедСіті», що проводить діагностику та лікування проктологічних захворювань сучасними методами.

Чому так важлива профілактика проктологічних захворювань

Перші ознаки того, що час записатись на прийом до проктолога

Лише сам проктолог після обстеження пацієнта може поставити точний діагноз на назначити правильне лікування. Ні в якому разі не рекомендується прислуховуватись до порад знайомих та займатися самолікуванням. Існує чимало таких випадків, коли самолікування закінчувалось серйозними операціями.

В яких випадках слід звертатися до проктолога:

  • дискомфорт, свербіж, тягнучі або різкі болі в області заднього проходу;
  • виділення з калом або без нього у вигляді жовтого гною та слизу;
  • кровотечі під час дефекації, помітні невеликі плями крові на туалетному папері;
  • запори або діареї, що мають системний характер;
  • відчуття інородного тіла під час руху та сидіння;
  • недержання калу.

Всі ці ознаки можуть бути наслідками вже розвиненої фази різних проктологічних захворювань. Отже, для початку слід звернутися до лікаря, пройти обстеження та розпочинати лікування.

Чому так важлива профілактика проктологічних захворювань

Які захворювання лікує проктолог

Обов’язкова профілактика проктологічних захворювань рекомендується жінкам в період вагітності та одразу після пологів, пацієнтам після операцій прямої або товстої кишки, чоловікам та жінкам після 50 років, людям з сидячим образом життя або надмірною вагою. Саме ці категорії найбільш схильні до хвороб.

Лікар-проктолог може діагностувати наступні патології:

  • Геморой: запалення гемороїдальних вузлів, що може бути спричинено проблемами із судинами та кровообігом;
  • Анальні тріщини: кровоточні ранки, що виникають на стінках кишки, можуть з’являтися через різні причини, такі як прийом препаратів, куріння та алкоголь, неправильне харчування;
  • Парапроктит: гнійне запалення навколо ректальних тканин, спричинене інфекцією та яке може розвинутись у гнійний абсцес;
  • Доброякісні та злоякісні утворення анального проходу та кишківника.

Всі перелічені проблеми проктолог діагностує за допомогою пальпації, аноскопії, УЗД або МРТ та клінічними аналізами. Ефективне лікування можливе лише після встановлення виду хвороби та її ступеню складності.

Сучасні клініки практикують медикаментозне лікування на ранніх стадіях та операції із застосуванням лазерної технології в тих випадках, коли без втручання не обійтись. В Києві лазерну хірургію багато років практикує медичний центр «МедСіті», на базі якоого працюють кваліфіковані проктологи.