Замовляючи суші та роли на сайті https://dr.sushi-go.com.ua/, часто можна обрати варіант, який містить у собі листочки водоростей норі. Але чи корисні вони й які різновиди існують – далі у статті.

Чи дійсно водорості норі корисні для організму

Найперше варто відзначити, що норі – це морські водорості, які є одним з інгредієнтів для створення суші та ролів. Вони не лише втримують начинку усередині й не дають ролу розвалитись на частини, а також покращують посмаки страви.

Цікавий факт: норі – це не назва якоїсь конкретної водорості. Це велика кількість різновидів водоростей, які належать до одного роду. При цьому для приготування листочків, які ми бачимо у магазині, вони проходять кропіткий процес підготовки й навіть смаження. Завдяки цьому й отримують таку текстуру – матову, грубу й водночас гладеньку.

Але чи дійсно корисний цей інгредієнт? Звісно, так, як і будь-який інший, отриманий з моря! Саме завдяки цьому водорості містять велику кількість цінних сполук та молекул, які активно впливають на розвиток та функціонування нашого організму.

Вони містять вітаміни, макро- та мікроелементи, які всотують у себе з морської води. При цьому важливо зазначити, що кількість таких елементів у складі водоростей достатня для засвоєння людським організмом. 

А ще водорості містять чимало білку, антиоксидантів, Фосфору, Міді, Заліза та Йоду. 

Які бувають водорості норі

Усього існує чотири сорти норі, які відрізняються за своїм кольором, харчовим посмаком, складом макро- та мікроелементів й, звичайно ж, цінністю.

Найчастіше їх можна побачити в якості сухих пластинок. Створити їх доволі легко: для цього водорості ловлять, подрібнюють, висушують, а потім пресують до утворення рівномірних пластинок. А для того, аби вони мали хрумкість, їх ще й запікають, що робить їх схожими на папір.

Норі мають такі сорти:

  • Золотий: найкращий варіант норі для суші та ролів, має легкий, золотавий відблиск, рівні краєчки, відсутні дефекти, пластинки гнучкі, легко рвуться, мають легкий присмак йоду;

  • Срібний: мають срібний колір, невелику кількість дефектів (менше, ніж у червоних), рівномірні за формою та наповненням пластинки, які легко рвуться зубами;

  • Червоний: мають червонуваті відтінки, можуть бути невеликі дефекти на пластинках, а також «бахрома» вздовж краєчків, через що жувати їх доволі складно; 

  • Зелений: найдешевші водорості, які мають легкий зеленуватий колір, можуть мати дефекти на пластинці, яку доволі складно жувати, адже вона майже не рветься, дуже еластична.

Варто відзначити, що якість, смак та особливості норі сильно відрізняються залежно від місця їх вилову. Смак може залежати й від безлічі інших факторів. Не лише сорт водоростей має значення, а й навіть температура води, час, коли збирався врожай, кількість та концентрація мінеральних речовин та елементів, техніка обробки тощо.