Замовляючи суші на сайті https://dr.sushi-go.com.ua/, ми доволі часто обираємо варіанти з поживною та смачною, ніжною креветкою. Але при цьому ніколи не замислюємось про те, що з нею можна готувати не лише роли.
Різновиди креветок в японській кухні
Стандартно європейці та навіть більшість жителів світу ділять креветки за розміром на звичайні, тигрові, королівські та інші. Але при цьому в Японії, на відміну від наших регіонів, зовсім інша система класифікації, про яку ми поговоримо детальніше.
Кораї
Цей різновид креветок вирізняється своїми маленькими розмірами. Вони не мають яскраво вираженого смаку, а тому в Азії їх часто використовують для приготування ролів. Інколи їх можна побачити у салатах та перших стравах. У нашому регіоні таку креветку назвали б коктейльною.
Ботан
Величенька креветка, більша за кораї. Вирізняється ніжною текстурою та легким посмаком з нотками моря. Фактично це королівська креветка, яку можна зустріти на японській землі. Там вона знайшла доволі широке застосування: її смажать у клярі, додають до ролів, а також використовують у якості швидкоїжі.
Курума
Вона ж тигрова, якщо дослівно перекладати з японської. В Японії її вважають майже делікатесом, що мало відрізняється від нашого сприйняття цього продукту. А тому й не дивно, що її використовують для приготування преміальних блюд, головна особливість яких полягає у розкритті смакових особливостей креветок. Тобто мова йде про сашимі або навіть вживання їх у сирому вигляді, інколи такий варіант використовують для приготування страв темпура.
Усі
Вона ж чорна тигрова креветка, яку також вважають делікатесною, а ще вона банально зустрічається рідше за куруму. За розмірами вони майже ідентичні, однак при цьому усі має майже повністю чорний, темний панцир. Її їдять виключно сирою, додаючи до неї соєвий та інші види соусів, аби підкреслити морський, тонкий посмак. Інколи її можуть додавати до суші та ролів, але ніколи не смажать у клярі.
Ама
Найдорожча креветка не лише в Японії, а й по всьому світу. Така ціна сформована через те, що мешкає креветка доволі глибоко – на глибині приблизно у шість сотень метрів у воді. Оскільки ловити її складно без спеціального обладнання та знань, це вплинуло на сприйняття креветки. Ама не лише дуже дорога, а й вважається преміальною, бо за своєю текстурою має м’ясо, яке схоже на лососеве. Вона доволі величенька – може мати до двадцяти сантиметрів у довжину, й подаватись або у складі нігірі, або як сашимі.
Особливості приготування креветок
Для того, аби не згубити ніжний посмак цієї страви, варто правильно приготувати креветку, щоб підкреслити її текстуру.
Зверніть увагу на наступні поради з приготування креветок:
- Не тримайте креветку у гарячій воді довго, адже вона вже пройшла обробку холодом;
- Спершу видаліть голову, аби спростити процедуру варіння креветки;
- Аби креветка утримувала форму, перед варінням проштрикніть її шпажкою.
А якщо ви хочете споживати найсмачніші суші та роли з креветками у Дрогобичі – обирайте їх у ресторані Суші-Го!