Сучасні будинки престарілих – це унікальний сервіс, в якому літні люди зможуть підтримувати належним чином своє здоров’я, знайти нових друзів та просто нарешті спокійно перепочити. Які вони бувають за типом догляду та форматом закладу, в чому відмінності кожного з типів?
Державні та приватні будинку
В першу чергу можна поділити будинки для літніх людей на приватні та державні. Хоча державні заклади наразі виходять на новий рівень та з кожним роком намагаються покращувати свій сервіс, приватні будинки для літніх людей залишаються найкомфортнішим варіантом для проживання. Звісно, приватні заклади зазвичай відзначаються високим рівнем комфорту, сучасним дизайном, доглянутими кімнатами та додатковими зручностями. Мешканці мають доступ до сучасного телебачення, ігор, користуються якісними меблями, індивідуальними санвузлами. Такі будинки пропонують більше простору для індивідуальних потреб, а також загальні кімнати для соціалізації – зони відпочинку, їдальні, спортивні, оздоровчі зали. Дизайн та атмосфера також нагадують затишний готель, що створює відчуття домашнього затишку. Державні пансіонати престарілих надають базові умови проживання, які можуть відрізнятися за рівнем комфорту залежно від регіону та наявності фінансування. Кімнати зазвичай є спільними для кількох людей, а санвузли можуть бути загальними на поверсі. Облаштування приміщень є скромнішим, проте літні люди все одно зможуть знайти свій спокій та нових друзів саме тут.
Типи будинків за доглядом
За типом догляду пансіонати для престарілих також розрізняються. Як правило, розглядаються наступні типи будинків для літніх людей:
- Для досі активних літніх. Ці пансіонати призначені для людей, які зберігають високий рівень самостійності та активності, але хочуть жити у середовищі, де можуть отримати соціальну, побутову підтримку. Зазвичай, мешканці можуть вільно пересуватися, брати участь у заходах, розвагах і спілкуванні з іншими людьми. Це дозволяє знову знайти друзів та почати жити веселе життя.
- Пансіонати з частковим доглядом. Цей тип пансіонатів забезпечує не лише базові побутові послуги, але й додатковий догляд – допомогу з повсякденними справами. Персонал готовий надавати допомогу за потреби, але не веде постійного спостереження. Важлива перевага таких пансіонатів – індивідуальний підхід до кожного мешканця з урахуванням його стану та побажань.
- Медичні пансіонати. Такі заклади мають кваліфікований медичний догляд та постійний нагляд за станом здоров’я мешканців. Медичні пансіонати підходять для людей, які мають хронічні захворювання, деменцію або когнітивні порушення та потребують регулярної допомоги з боку медичного персоналу. Персонал проводить постійний моніторинг стану здоров'я, надає допомогу з прийомом ліків, а також підтримує належний догляд за людьми, які мають фізичні чи когнітивні обмеження.
- Паліативні пансіонати. Це пансіонати, які надають паліативний догляд, тобто спрямовані на полегшення симптомів хвороби та підтримку якості життя людей, які мають невиліковні захворювання. Тут забезпечується психологічна та емоційна підтримка, медичний догляд, знеболення та інші послуги для комфортного перебування пацієнтів. Персонал хоспісів пройшов спеціальну підготовку для роботи з важкохворими людьми та підтримки їхніх сімей. Такі заклади підходять для літніх, в яких є невиліковні хвороби.
Будинки престарілих – це більше не страшне словосполучення, адже в сучасних закладах створюється унікальна атмосфера, в якій кожному буде дуже комфортно.