Онкологічні захворювання у тварин, на жаль, є вельми розповсюдженими. При чому пухлини молочної залози — один з найпоширеніших різновидів онкології. Частіше за них лікарі діагностують лише онкологічні захворювання шкіри.

Пухлини молочних залоз — в основному проблема кішок, хоча й самці в деяких випадках можуть зіткнутися з такою патологією. В найбільшій зоні ризику — нестерилізовані кішки або ті, хто довго отримував гормональну терапію. Проте фактично, будь-яку кішку може спіткати таке захворювання. І основна проблема — пізнє виявлення, що ускладнює процес лікування.

Причини утворення пухлин молочних залоз у кішок

Точні причини виникнення онкологічних захворювань у тварин важко визначити. Сьогодні ця сфера все ще перебуває у процесі дослідження. Однак серед того, що наразі відомо, на розвиток захворювання впливають такі фактори:

  • Гормональний дисбаланс. Нестерилізовані кішки схильні до гормональних змін під час тічки, що може спровокувати розвиток пухлин.

  • Спадковість. Деякі породи кішок мають генетичну схильність до онкології.

  • Вік. Захворювання молочних залоз може спіткати й молоду тварину. Проте найчастіше пухлини діагностують у кішок у віці від 6 до 15 років.

Значно зменшити ризик захворювання кішки можна за допомогою стерилізації до першої тічки. Це суттєво зменшує можливість розвитку гормонозалежних пухлин.

Симптоматика пухлин молочної залози у кішок

Головна проблематика онкологічних захворювань в цілому та пухлин молочної залози зокрема — відсутність явних симптомів на початкових етапах. Лише з часом можуть проявлятися такі ознаки:

  • Ущільнення або вузлики в молочній залозі. Це найхарактерніший симптом. Ущільнення можуть бути різного розміру, форми та щільності. Найчастіше — це поодинокі утворення у сосках, проте існують випадки множинного розвитку захворювання, коли пухлини зачіпають обидва ряди молочних залоз.

  • Збільшення молочної залози. Одна або кілька молочних залоз можуть збільшитися в розмірах.

  • Виділення з сосків. Можуть спостерігатися кров’янисті, гнійні або прозорі виділення.

  • Больовий синдром. У деяких випадках кішка може відчувати біль при пальпації молочної залози.

  • Швидка втрата ваги. Попри збереження апетиту та нормальне харчування, тварина може худнути.

  • Апатія та слабкість, а також інші симптоми загального нездужання.

При виявленні будь-якого з цих симптомів варто якомога швидше звернутися до фахівців клініки Авіценна для ретельної діагностики та призначення відповідного лікування. А для того, щоб запобігти розвитку захворювання або виявити його на ранніх стадіях бажано регулярно показувати кішку ветеринару на профілактичних оглядах.

Діагностика та лікування в клініці Авіценна

З метою виявлення пухлин молочної залози фахівці ветеринарного центру виконують таку низку процедур:

  • огляд та пальпація молочних залоз кішки, консультація ветеринарного хірурга;

  • УЗД тварині для оцінки розміру, структури та характеру пухлини;

  • біопсія для уточнення діагнозу та гістологічного дослідження.

Після проведення всіх необхідних діагностичних процедур ветеринар призначає лікування. Зокрема:

  • Першочергове хірургічне видалення пухлини. Основний крок на шляху лікування онкології. Операція проводиться досвідченим хірургом у власній операційній ветеринарного центру із застосуванням сучасного обладнання та з використанням газового наркозу.

  • Післяопераційне відновлення та нагляд. Лікарі ветеринарного центру слідкують за виходом тварини з наркозу та її станом після втручання.

  • Подальший супровід ветеринара-онколога за потреби. Залежно від характеру пухлини молочної залози онколог або просто контролює стан тварини до одужання або призначає хіміотерапію для знищення мініметастазів при злоякісних пухлинах.

Командна робота терапевта, кваліфікованого хірурга клініки Авіценна, та ветонколога за потреби значно підвищують шанси на повноцінне життя тварини. Завдяки компетентному лікуванню, всебічному контролю та індивідуальному підходу вдається повернути тварину до безболісного і комфортного життя без пухлин.