00:10, 11 травня 2020 р.
У Львові хірурги 10 годин оперували одноденне немовля
Надскладну операцію з усунення рідкісної патології успішно провели дитячі хірурги Львівської міської дитячої лікарні. Хлопчику у першу добу життя вони заново сформувати шлунково-кишковий тракт.
У маленького Данилка, який народився на 33 тижні вагітності були важкі вроджені вади - вхід у стравохід у дитини був, але не було виходу. Не було також виходів зі шлунка і прямої кишки. І дитячим хірургам треба було усунути ці вади, доробити те, що не заклалося природним шляхом немовляті, яке народилось лише 40 годин тому, - повідомляє ZahidNet.
З такою комбінацією вроджених вад хірурги зіткнулися вперше
Ситуація з Данилком ускладнювалася тим, що три складні вроджені вади треба було усувати одночасно, жодну з них не можна було відкласти на пізніше, бо кожна становила загрозу для життя. У дитини був вхід у стравохід, але не було виходу. Нижня частина стравоходу була приєднана до трахеї. Її треба було від’єднати від трахеї і під’єднати до стравоходу, тобто, сформувати ставохід і його перехід у шлунок. А тоді братися за усунення двох інших вад»,– пояснила завідувачка 11 хірургічного відділення Львівської міської дитячої лікарні Галина Курило.
До операційної бригади, окрім Галини Курило, увійшли дитячі хірурги Дмитро Грицак, Анна Салига, анестезіолог Сергій Шиш і операційна медсестра Марія Семочко.
Ризик був дуже великий. Йдучи в операційну, хірурги не знали скільки триватиме операція і як вона закінчиться. Але у них був чіткий план оперативного втручання. Операція тривала 10 годин поспіль.
Хірурги кажуть, що то була одна з найважчих операцій за весь час їхньої роботи. Атрезія шлунка у дітей зустрічається вкрай рідко, за останні 20 років таких випадків було не більше п’яти.
Чесно скажу, після операції була велика фізична втома, плюс переживали, як таку об’ємну операцію переніс малюк. Але коли через кілька годин зайшли в реанімацію і побачили теплу, рожеву дитину, втому як рукою зняло», – каже Галина Курило.
Вдало прооперувати таку дитину – це лише півсправи. Таке маля треба ще правильно виходити. Над Данилком уже місяць чаклують працівники реанімаційного відділення.
Мама Ірина (прізвище матері не розголошуємо з етичних міркувань) розповіла, що знала про вади дитини ще до його народження. Їй сказали після УЗД на сьомому місяці вагітності. Цей малюк був дуже бажаною дитиною, його народження подружжя чекало довгих п’ять років, тож батьки вірили, що з їхній сином все буде добре.
Багато жінок, коли чують про ті чи інші вади у дітей, не хочуть народжувати, впадають у відчай. У таких ситуаціях головне – народити живу дитину і не панікувати. Нині медицина пішла настільки вперед, що переважна більшість вроджених вад піддаються корекції і надалі діти нормально живуть і розвиваються», – каже Галина Курило.
Читайте також:
Львівські хірурги врятували півторарічного дрогобичанина
Нову дорогу до Трускавця планують збудувати до кінця наступного року
На Львівщині до 15 травня відтермінували послаблення карантин
Підписуйтесь на нашу сторінку у FACEBOOK та будьте у курсі найважливіших подій
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:05
13 листопада
08:02
12 листопада
07:58
11 листопада
07:56
8 листопада
Оголошення
12:29, 15 листопада
00:38, 20 листопада
7
08:34, 26 листопада
13:20, 18 листопада
1
live comments feed...