11:30, 24 лютого 2021 р.
Всеукраїнський ІТ-успіх 15-річного Маркіяна Ясюри
На перший погляд наш земляк, 15-літній Маркіян ЯСЮРА, нічим особливо не відрізняється від своїх однолітків. Навчається у 10 класі Дрогобицького ліцею №1 імені І.Франка, мешкає у селі Лішня, захоплюється сучасними інформаційними технологіями.
Та небагато людей знають, що Маркіян – дворазовий переможець найбільшого в Україні конкурс з ІТ-проєктів та кіберспорту серед молоді віком до 19 років під назвою «іTalent».
Нещодавно розробка Маркіяна Ясюри посіла перше місце у цьому конкурсі.
Немає слів. Це божественно», - так оцінив розроблений Маркіяном сайт член журі, один із провідних фахівців ІТ-сфери Костянтин Подольський.
- Звідки у тебе захоплення ІТ-технологіями?- цікавимося у Маркіяна.
- З дитинства мені було цікаво сидіти за комп’ютером, працювати з програмами, переглядати веб-сайти. Коли навчався у сьомому класі, записався на курси комп’ютерного програмування. Вирішив, що навчуся там чогось нового, цікавого.
Але якихось особливих емоцій чи мотивації ці курси в мене тоді не викликали. Удома свого комп’ютера не було, тож не мав де випробувати здобуті знання. Тому зошит із записами я закинув далеко на полицю…
- Але згодом знову повернувся до програмування?
- Так. Приблизно через півроку батьки придбали комп’ютер. Якось улітку, коли мав багато вільного часу, я віднайшов свій зошит і вирішив спробувати, чи ще щось пам’ятаю з тих курсів. В Інтернеті почав шукати додаткову інформацію про мови програмування, дивитися навчальні відео, робив побачене на практиці.
Якось у школі нам дали домашнє завдання з інформатики – розробити презентацію. А я замість презентації розробив сайт. Вирішив, що це виглядатиме значно цікавіше. Показав роботу вчителю. Він оцінив її позитивно і порадив ознайомитися з умовами всеукраїнського конкурсу «I іTalent». Мене це зацікавило, я вирішив спробувати і зареєструвався для участі.
- Скільки часу працював над першим проєктом?
- Посилено займався програмуванням майже п’ять місяців. Згодом за два місяці підготував і представив на конкурс «іTalent» розробку «Новий погляд на Космос» у номінації «WEB-розробка FRONT-END».
Я був єдиним представником від Львівської області. Мріяв потрапити хоч би у топ-100. Але судді високо оцінили креативність, дизайн і техніку виконання, тож у четвертому сезоні конкурсу я неочікувано посів друге місце! На церемонії нагородження у Києві вперше побував у професійному IT-товаристві. Це надихнуло мене до самовдосконалення і розвитку.
- І ти взяв участь у наступному конкурсі…
- Так, але в ньому я посів лише сьоме місце. Мій проєкт стосувався роботів і їхнього призначення у сучасному світі.
Та це лише підштовхнуло мене до дії. Я проаналізував усі недоліки, посилено навчався і вже у 2019 році зумів перемогти у номінації «Хакери».
- А яким був твій шлях до перемоги у шостому сезоні конкурсу у «іТalent»?
- Конкуренція була дуже високою. Загалом змагалися понад п’ять тисяч учасників з усіє України, у моїй номінації – маже сто осіб. На конкурс я представив сайт, присвячений відомому фільму «Зоряні війни». Журі оцінило роботу на 30 балів із 30 можливих!
Окрім призів, які днями мають надійти поштою, я виграв право на безкоштовну консультацію від провідних ІТ-фахівців – організаторів конкурсу «іTalent».
- А чому саме «Зоряні війни»? Це досить давній фільм, який не дуже популярний серед сучасної молоді…
- Коли я поїздом повертався додому з попереднього нагородження, розмірковував: який би проєкт зробити наступного разу? Хотів, щоб це було щось яскраве, круте. На думку прийшов фільм «Зоряні війни».
Приїхавши додому, передивився усі серії. І вже тоді приступив до розробки дизайну. Більшість необхідної інформації черпав на англомовних сайтах.
- Як сприйняли твою перемогу однокласники?
- Спокійно. Вони вже звикли, що я перемагаю.
- На які шкільні предмети порадиш звертати увагу учням, які хочуть стати програмістами?
- Треба просто наполегливо займатися програмуванням. А знання математики, інформатики, англійської мови, звісно, потрібні, та поглиблено їх вивчати не обов’язково. Зрештою, з іноземною мовою завжди допоможе Google-перекладач, - посміхнувся Маркіян.
- Як до твого захоплення ставляться батьки? Чи вважають його серйозним?
- Батьки мене підтримують. А після того, як тато двічі їздив зі мною на церемонію нагородження до Києва, він переконався у всій серйозності мого захоплення.
- Яким бачиш своє майбутнє? Де би хотів продовжити навчання?
- Якщо чесно, після закінчення ліцею я би хотів зразу йти працювати в ІТ-індустрію, здобувати знання і досвід, виконуючи конкретні проєкти. А відповідне оточення, знайомство зі спеціалістами допоможе розвиватися.
- Яким є рецепт успіху від Маркіяна Ясюри?
- Щоб досягти успіхів у програмуванні, треба насамперед мати бажання і не лінуватися. Багато моїх однолітків хочуть гуляти, розважатися, годинами сидіти у соцмережах, думаючи, що згодом якимсь чином у них все вийде. Це не так. Щоби досягти успіху, треба постійно і наполегливо працювати. Щодня хоч би по дві-три години. Це моє головне правило, яке дає результат.
Ярослав Грицик
Партнерський матеріал
Безкоштовні IT курси польською мовою можна знайти тут: https://nauka-online.pl/76-darmowe-kursy-it-online.html
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:05
13 листопада
08:02
12 листопада
07:58
11 листопада
07:56
8 листопада
Оголошення
23:01, 20 листопада
live comments feed...