• Головна
  • «Дрогобич нафтополіс»: новий туристичний маршрут для шанувальників історії
00:05, 31 липня 2021 р.

«Дрогобич нафтополіс»: новий туристичний маршрут для шанувальників історії

«Дрогобич нафтополіс»: новий туристичний маршрут для шанувальників історії

Новий цікавий туристичний маршрут започаткували у Дрогобичі. Його локації пов’язані з нафтою, оскільки наше місто, як і сусідній Борислав, завдячують своєму розвитку саме «чорному золоту».

Презентація туристичної карти «Дрогобич нафтополіс» відбулася 30 серпня у затишній кав’ярні «Локаль на Панській». У ролі модератора заходу виступила в.о. керівника Туристично-інформаційного центру Ірина Марків. Вона розповіла, що ідея створити мапу виникла рік тому, а втілили її у життя історик, краєзнавець Олег Стецюк та дизайнер Олександр Сабинін. Це другий, більш досконалий варіант карти, яку вже презентували торік.

Далі слово мав розробник дизайну Олександр Сабинін. Він розповів, що обрав чорно-білу гаму кольорів на мапі саме через темне забарвлення нафти і намагався вмістити максимум інформації у заданий формат.

Автор текстів карти Олег Стецюк наголосив, що історія нафтового Дрогобича неможлива без Борислава, адже саме завдяки бориславській нафті наше місто активно розбудовувалося і розвивалося. Зрештою, нічого дивного, адже у ньому було аж два нафтопереробні заводи, які використовували сировину з Борислава. У Дрогобичі мешкали тогочасні нафтові магнати, їхні адвокати, а також інші багатії, бізнес яких був дотичним до нафтовидобувної чи нафтопереробної промисловості. Більшість старовинних вілл у центральній частині міста належали саме цим людям. У Дрогобичі навіть діяло казино для працівників нафтопереробного заводу «Польмін»!

«Чому саме нафтополіс? Так у давнину про Дрогобич писали львівські журналісти, що означає «місто нафти». І справді, історія Дрогобича тісно пов’язана з «чорним золотом». Можна сказати, що справжній дрогобичанин – це людина, яка має соляне серце, а в жилах тече нафта. Готуючи цю туристичну карту, я зібрав інформацію про понад сто адрес, але у мапі вдалося вмістити короткий опис лише двадцяти семи з них», - розповів Олег Стецюк.

Які ж основні об’єкти пропонують туристам відвідати розробники мапи? Серед них – ратуша, колишній готель «Європа» (вул. Ковальська,1), дім пана Ковальського, на землях якого знайшли нафту (пл. Ринок,4), кам’яниця власників рафінерії в Бориславі – родини Штенбахів (пл. Ринок,9), кам’яниця співвласника копальні в Бориславі Таубенфельда (пл. Ринок,15/вул. І.Мазепи,1), будинок, де містилося правління копалень нафти «Галя», «Дзюня», «Зузя» (вул. Т.Шевченка,9), вілла нафтового магната Мойсея Ґартенберга, згадана у творі І.Франка «Борислав сміється» (вул. Т.Шевченка,12), вілла нафтових промисловців братів Шпіцманів (вул. Т.Шевченка,38, Палац мистецтв), вілла відомого адвоката з нафтових справ Володимира Ільницького (вул. І.Франка,38), завод «Польмін» (вул. Стрийська, НПЗ №1) та інші.

Якщо вас зацікавила ця інформація, отримати мапу «Дрогобич нафтополіс» можна в Туристично-інформаційному центрі, як і замовити екскурсію за цим маршрутом.

Учасникам презентації пощастило пройтися вулицею Панською (теперішні вул. Тараса Шевченка та Ярослава Осмомисла) і почути з вуст Олега Стецюка дуже цікаву інформацію, пов’язану з нафтовою історією Дрогобича, дізнатися про власників старовинних вілл та їхню подальшу долю.

Ярослав Грицик

Фото автора

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Новий_туристичний_маршрут ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...