• Головна
  • Види і особливості відцентрових насосів
Новини компаній
09:00, 22 листопада 2022 р.

Види і особливості відцентрових насосів

Новини компаній

Відцентровий насос це гідравлічний механізм динамічної дії і він складається з двох основних частин:

1.корпусу з металу, виконаного у формі спіралі;

2.дводискового робочого колеса, у якому є лопаті. Зовнішні кінці лопатей крильчатки мають особливу форму – вони вигнуті у іншу, порівняно із напрямком руху, сторону.

ЯК ПРАЦЮЄ ВІДЦЕНТРОВИЙ НАСОС?

Відцентровий насос працює за наступним алгоритмом - помпа отримує необхідний об’єм води через патрубок, в результаті чого стартує рух колеса-крильчатки. Цей рух і активує відцентрову силу, що відкидає воду чи іншу рідину від центра круглої крильчатки на край. Під впливом зростаючого тиску рідина транспортується по трубопроводу.

Водночас у центрі дієвої зони відбувається інший процес – тиск падає і втягується рідина з труби, що всмоктує рідину. Такий процес передачі рідини від зони збільшеного до зони зменшеного тиску циклічно повторюється. Саме так і відбувається транспортування рідин у насосі.

ВИДИ ВІДЦЕНТРОВИХ НАСОСІВ

Є декілька різновидів насосів такого напрямку, що відрізняються конструктивно і за технічними характеристиками. Саме ці особливості і треба враховувати під час вибору конкретної моделі для певної мети:

  • різна кількість робочих коліс. Одноступінчасті мають одне колесо, а багатоступінчасті – два і більше крильчаток. Багатоступінчасті системи кращі для транспортування рідин під значним тиском;
  • вертикальне чи горизонтальне розміщення осі робочого колеса;
  • діапазон робочого тиску насоса – низький (до 0,2 МПа), середній (з 0,2 МПа до 0,6 МПа) та потужним тиском – більше 0,6 МПа;
  • з одним або двома місцями вводу рідини;
  • вертикальна або горизонтальна орієнтація роз'єму корпусу;
  • різнофункціональні за призначенням насоси – для подачі води, гасіння пожежі, роботи з каналізацією, перекачування нафти, лугів, агресивних хімречовин та інше;
  • по способу розташування рідини для забору – поверхневі та заглибні. Поверхневі розташовуються практично на рівні ґрунту, а заглибні можуть працювати з рідинами, що на глибині 10 і більше метрів.

Важливим під час вибору моделі є визначення способу роботи ротора – у «сухому» та «мокрому» виконанні:

  • «мокрий» ротор працює зануреним у робоче середовище – це забезпечує охолодження, проте потужність таких моделей є невисокою, хоча вони є малими за розмірами;
  • «сухий» ротор забезпечує контакт з рідиною тільки робочого колеса, що дозволяє посилити рівень охолодження, а отже і підняти потужність, водночас збільшуючи обсяг споживання енергії.

ОБСЛУГОВУВАННЯ ВІДЦЕНТРОВИХ УСТАНОВОК

Періодичного змащення підшипників цілком достатньо для підтримання системи у робочому стані. Якщо ж виявиться нерівномірний рух вала, витік змащуючих рідин чи інші симптоми несправності, насос потрібно віддати до сервісних фахівців.

ПІДБІР УСТАТКУВАННЯ

Коли обирається конкретна модель насоса, потрібно знати деякі важливі характеристики його роботи, що впливають на вибір:

  • повна глибина, з якої насос має підняти рідину та відстань/висота, на яку необхідно рідину передати;
  • потужність та ефективність електродвигуна, що застосовується у конструкції;
  • продуктивність – кількість рідини, що передається насосом за певний проміжок часу – хвилина, година, інше;
  • коефіцієнт корисної дії, який може бути у діапазоні 60-92%. Вищий показник ККД показує, що більше витраченої енергії перетворено на корисну дію, тобто витрати є окупними.

Недоліки відцентрових насосів – невисокий ККД, якщо виконується перекачування рідин під значним тиском, а також обов’язкова необхідність заповнення робочої камери рідиною. Якщо з якоїсь причини цього не відбулося, насос може припинити працювати, а помпа вийде з ладу.

Більше про конструктивні особливості та замовлення актуальних моделей можна переглянути на сайті «Світ Насосів». Компанія працює по території всієї України та має регіональні сервісні центри.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...