• Головна
  • Перший мультикультурний Форум у Дрогобичі «Феномен мультикультуралізму у сучасному світі»
15:40, 31 січня 2023 р.

Перший мультикультурний Форум у Дрогобичі «Феномен мультикультуралізму у сучасному світі»

Перший мультикультурний Форум у Дрогобичі «Феномен мультикультуралізму у сучасному світі»

Дрогобич – мультикультурне місто. Місто, в якому впродовж багатьох віків вживаються та мирно співіснують українці, поляки, євреї, роми, німці, росіяни та інші нацменшини. Про мультикультурність Дрогобича говорили неодноразово такі відомі постаті як Іван Франко та Бруно Шульц.

У День пам’яті жертв Голокосту, 27 січня, у Дрогобичі відбувся перший мультикультурний Форум – «Феномен мультикультуралізму у сучасному світі». Захід об’єднав відомих промовців, істориків, викладачів та політологів таких як Андрій Красножан, Мирослав Маринович, Парасковія Дворянин, Тарас Возняк, Василь Дорош, Андрій Павлишин, Володимир Єшкалєв, Данило Яневський.

Форум розпочали творчим привітанням присутніх Муніципальним камерним хором «Легенда», який виконав Державний Гімн України та Гімну Європейського союзу. Відтак була хвилини мовчання за жертвами Голокосту, а також усіма Героями сучасної війни росії проти України.

Форум, окрім цікавих спікерів, об’єднав і чимало гостей – серед яких очільник Дрогобицької територіальної громади Тарас Кучма, депутати Верховної, обласної та міської рад, голови громад району, службовці, керівники навчальних закладів міста та культурних установ, науковці на чолі з ректоркою Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Валентиною Бодак, громадські діячі.

Під час Форуму порушили низку актуальних питань про історичне полікультур’я Дрогобича, як в умовах сьогодення вживатися з росіянами, як міграція людей впливає на інтеграцію у громадах. А також питання мови, культури та цінності своєї самобутності, проблему міжрелігійного діалогу. Феномен Донбасу і Криму. Процеси декомунізації та дерусифікації. Вміння висловлювати власну позицію та чути інших. Говорили й про майбутнє освіти та її важливість в умовах війни та оновленої України, яку будемо будувати після перемоги. Порушували питання міжнародного досвіду у формуванні культурних процесів.

Загалом під час форуму відбулося сім панельних дискусій, де кожен із промовців не лишень доповідав свою тему, але й охоче відповідав на питання та репліки присутніх.

Родзинкою заходу став виступ Данила Яневського, українського історика, редактора, теле- та радіоведучого, доктора історичних наук, який закликав учасників Форуму не збавляти темпи та робити подібні заходи на постійній основі, бо у них через дискусії прорізається зерно істини.

Це абсолютно феноменальна ініціатива міського голови Дрогобича та відповідних департаментів. Я в цьому сенсі дуже вдячний всім причетним, бо багато людей було задіяно до цього Форуму. Це рівень. Це тема! Це початок великого процесу і я сподіваюсь, до нього, можливо, долучаться й інші мери міст, які почнуть, нарешті, гуртувати навколо себе інтелектуальну еліту своїх регіонів, своїх сіл та своїх міст, – поділився думками Данило Яневський.

Організатором форуму виступило – Управління культури та розвитку туризму, зокрема керівниця відділу культури та мистецтв Леся Татарська. Вів захід ведучий – Андрій Альберда.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...