• Головна
  • Державна допомога для ВПО: хто проводить виплати
11:42, 13 лютого 2023 р.

Державна допомога для ВПО: хто проводить виплати

Державна допомога для ВПО: хто проводить виплати

Від початку повномасштабного вторгнення росії на українські землі, Дрогобицька громада надала прихисток понад двадцяти тисячам вимушених переселенців.

Їх реєстрацією займалось управління соціального захисту населення, яке не лише фіксувало новоприбулих переселенців, але й консультувало їх, видавало гуманітарну допомогу та речі першої необхідності, а згодом, після затвердження державних виплат ВПО, розпочало прийом заяв для призначення державної допомоги.

Загалом управлінням соціального захисту населення було видано 16 240 довідок ВПО. Станом на 9 лютого 2023 року діючих довідок ВПО у Дрогобицькій громаді залишається 10 952.

З них щомісячну виплату отримують 3 530 осіб. Загальна сума виплат ВПО з березня 2022 року становила 181,9 млн. грн.

В управлінні соціального захисту населення наголошують, – даний вид допомоги надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої російською федерацією території України, територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, а також внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження.

Перелік територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних військових адміністрацій та Київської міської військової адміністрації. Зазначений перелік не є фіксованим і регулярно оновлюється Міністерством, що безпосередньо впливає на призначення чи неможливість призначення допомоги.

Допомога ВПО надається щомісячно з місяця звернення включно на кожну внутрішньо переміщену особу, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у таких розмірах:
для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень;
для інших осіб – 2000 гривень.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням.

Особам від 18 до 23 років, які навчаються на денній формі навчання, допомога призначається у розмірі 2000 грн.

Особи, які вже були зареєстровані як ВПО до 24.02.2022 року, і які були вимушені покинути своє місце проживання та переїхати в більш безпечні регіони, повинні звернутися до органу соціального захисту населення та оформити довідку по новому місцю проживання, відповідно до порядку, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 №509.

В такому випадку буває проблемно перевести електронну особову справу з попереднього місця проживання, враховуючи, що не всі управління соціального захисту працюють дистанційно. Це стосується особових справ, які потребують передачі з Донецької, Луганської, Харківської областей тощо.

Також трапляються випадки, що заяви для призначення допомоги на проживання, подані через застосунок «Дія» не потрапляють до управління соціального захисту. Причинами таких випадків буває:
1. Допущено помилки при заповненні заяви;
2. Не співпадає інформація, подана особою, з інформацією в реєстрах;

В даній ситуації необхідно звернутись до управління соціального захисту для з’ясування обставин щодо розгляду заяви.
При поверненні на постійне місце проживання внутрішньо переміщеній особі необхідно звернутись до УСЗН із письмовою заявою, на підставі чого працівники УСЗН знімають особу з обліку ВПО. В іншому випадку це призводить до переплати державних коштів.

При переїзді в іншу територіальну громаду заявник звертається за видачею довідки до уповноваженого органу за місцем фактичного проживання/перебування. Раніше видана йому довідка вилучається, про що вносяться відповідні зміни до Єдиної інформаційної бази даних про ВПО. В такому випадку допомога за попереднім місцем проживання припиняється та виплачується за новим місцем проживання. Міграція справи з регіону в регіон також є однією з причин затримки виплат.

Внутрішньо переміщені особи, в сім’ї яких народилась дитина, мають повне право на отримання довідки ВПО на новонародженого малюка. На підставі цієї довідки можна подати заяву про виплату допомоги на проживання для новонародженої дитини. Розмір допомоги на дитину становить 3000 грн на місяць і виплачується на період введення воєнного стану плюс один місяць після його припинення чи скасування за умови, що населений пункт, звідки перемістилась внутрішньо переміщена особа входить до актуального переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

«Органи соціального захисту населення забезпечують виключно призначення допомоги ВПО. Всі виплати держава проводить напряму отримувачам, без посередництва органу соціального захисту. Строки зарахування допомоги залежать від того, коли АТ «Ощадбанк» за поданням Мінсоцполітики перераховує кошти у банк отримувача» – наголошують в управлінні соціального захисту населення.

Однак при затримках виплат чи неотриманні допомоги можна звертатись за додатковою інформацією на місцеву «гарячу лінію» з питань ВПО управління соціального захисту населення за номером 096-218-75-21.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...