Новини компаній
18:21, 2 травня 2023 р.
Три принципи правильного підбору зимової гуми
Новини компаній
У холодну пору року автомобіль обов'язково має бути "взутий" у покришки з відповідною сезонністю. Щоб колеса ефективно виконували свої функції і створювали дійсно якісне зчеплення з дорогою, процесу підбору варто приділити певний час і увагу.
Експерти рекомендують попередньо вивчити особливості свого транспортного засобу, а також скласти список вимог і побажань до майбутніх шин. У такому разі буде набагато простіше орієнтуватися у величезному асортименті, представленому на ринку.
Визначити оптимальний типорозмір
Для кожного транспортного засобу існує список відповідних розмірностей шин. Експериментувати з іншими варіантами недоцільно і навіть небезпечно, це підвищує ризик виникнення аварійної ситуації на дорозі. Типорозмір складається з таких параметрів як:
- ширина профілю - фактична ширина протекторної стрічки в міліметрах;
- висота профілю - відношення висоти до ширини, вказується у відсотках;
- посадковий діаметр - діаметр посадкового отвору шини в дюймах;
- тип конструкції - сучасні покришки зазвичай мають радіальний корд, тому в їхньому типорозмірі фігурує буква R (іноді її помилково приймають за радіус).
Від ширини покришок безпосередньо залежить керованість автомобіля. Взимку краще використовувати колеса з відносно вузьким профілем. Вони забезпечать прохідність і стійкість на снігу, льоду і сльоти. Висота профілю також визначає поведінку автомобіля, зокрема, його розгінну динаміку і маневреність. Низький профіль (менше 50%) підходить тільки для їзди містом і швидкісним шосе. Щоб ефективно пробиратися через снігові замети, справлятися з глибокими калюжами і розмитими ділянками шляху, необхідні високі покришки.
У виборі посадкового діаметра в автомобіліста немає особливої свободи, оскільки йому потрібно спиратися на рекомендації автовиробника.
Вибрати протекторний малюнок
Традиційно зимові шини отримують більш рельєфний дизайн, ніж літні. Найчастіше він являє собою набір великих блоків з гострими краями і гранями, між ними проходять глибокі канали для відтоку рідини (дощової води, талого снігу, шуги і сльоти). Однак трапляються малюнки, що складаються з поздовжніх ребер жорсткості, або поєднують у собі як блоки, так і ребра. Блоки надають колесам прохідність і стійкість на нерівній дорозі. Ребра відповідають за курсову стійкість і динамічність.
Протектори також можна розділити на групи за спрямованістю (ненаправлені, спрямовані) і симетрією (симетричні, асиметричні). Найчастіше автомобілісти роблять вибір на користь симетричних малюнків, хоча такі покришки можуть здатися доволі гучними. Асиметричні гарантують акустичний комфорт, але мають більш високий цінник. Спрямовані покришки відмінно справляються з їздою по калюжах.
Виробники шин намагаються адаптувати свою продукцію до різних погодних умов, тому на ринку представлені зимові колеса зі скандинавським і європейським протектором. Перші найкраще працюють в регіонах з сильними морозами і великою кількістю снігу, другі незамінні в місті і у відносно м'якому кліматі.
Оцінити необхідність шипування
Шиповані зимові шини відмінно показують себе на бездоріжжі, а також на міжміських засніжених і зледенілих трасах. Однак на асфальті вони практично марні, до того ж видають додатковий шум. У деяких країнах ввели заборону на використання шипованої гуми. Загалом, можна сказати, що це колеса для суворих зим, під час яких температура опускається до -35 градусів за Цельсієм.
Нешиповані (фрикційні) покришки можуть належати до скандинавського (до -25 градусів) або європейського типу (від -20 до +10 градусів). Також існують зимові шини категорії "під шип". Вони не оснащені шипами, але мають отвори для їх монтажу. Їх рекомендують використовувати там, де температура взимку варіюється від -15 до +10 градусів).
Крім зазначених чинників при підборі нових шин варто врахувати рамки бюджету, переваги автомобіліста щодо бренду, а також інтенсивність експлуатації авто.
Источник: Интернет-магазин шин и дисков GUMA.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:05
13 листопада
08:02
12 листопада
07:58
11 листопада
07:56
8 листопада
Оголошення
12:29, 15 листопада
14:05, 16 листопада
live comments feed...