• Головна
  • На трьох локаціях Дрогобича встановили багатофункціональні вуличні меблі
11:31, 1 серпня 2023 р.

На трьох локаціях Дрогобича встановили багатофункціональні вуличні меблі

На трьох локаціях Дрогобича встановили багатофункціональні вуличні меблі

У Дрогобичі реалізували проект – «спільнотворення» громадських просторів, в ході якого три локації міста поповнились вуличними меблями. Тут встановили багатофункціональні лавочки для спільного користування мешканцями міста та ВПО, які проживають на базі нашої громади.

Усі робочі процеси, матеріали та поїздки були профінансовані фондом «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ), в межах проекту MEET UP! Youth for Partnership, Німеччина. Місцевому бюджету виконані роботи не коштували жодної гривні.

Загалом, проект проходив у три етапи та включав у себе польові дослідження, воркшопи, а в підсумку – спільну практичну роботу студентів з виготовлення та встановлення вуличних меблів на попередньо обраних локаціях.

Локація 1. «Каменяр» на вулиці Івана Мазепи, 14

Локація 2. «Сквер» у межах вулиць Івана Франка та Лесі Українки.

Локація 3. «Гуртожиток 1-5» вул. Володимира Великого 5 (відбулася заміна в про-цесі комунікації «Молодіжний центр» на вулиці Ярослава Осмомисла, 10).

Ми пропонуємо альтернативу звичним місцям для відпочинку та формуємо простори для роботи на свіжому повітрі. У дизайні дане рішення прочитується через велику площу горизонтальних поверхонь та столиків, що може розмістити групу до 12 чоловік. А багатофункціональні куби-трансформери можуть утворювати різні комбінації: від місць для сидіння до столиків, ігрових таблиць, шаф тощо. Куби були спроектовані і виконані німецькими студентами та подаровані мешканцям, – наголошують реалізатори проекту.

Головна мета проекту – інтеграція ВПО в місто. На думку ініціаторів – інтеграція «нових» мешканців може бути запущена за допомогою спільного користування «спільноствореними» просторами, з залученням до публічних слухань, воркшопів та реалізації спільних проектів. Таким чином, ВПО вклавши свої ідеї та ресурси в створення чи перетворення публічного простору, отримають середовище, яке стане частиною їхньої нової історії, створеної спільно з місцевими мешканцями.

Партнери проекту: Технічний Універститет Кайзерслаутерн, Львівський Політехнічний Національний Університет, ГО Місто-Прорив Дрогобич, відділ архітектури та містобудування Дрогобицької міської ради. Проект реалізували за підтримки Департаменту міського господарства, який допоміг з підготовкою локацій до монтажу.

Учасниками проекту виступили студенти технічного університету Кайзерслаутерн, студенти Національного Університету «Львівська політехніка» та студенти Київського національного університету будівництва та архітектури.

Фото: Олександр Максимов

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...