
Новини компаній
10:00, 27 березня
Курс валют в Україні: основні аспекти
Новини компаній
Знати актуальний курс валют важливо не тільки банкірам чи людям, які працюють у фінансовій сфері. Курс валют впливає на міжнародні перекази, зовнішньоекономічну діяльність і формування цін на товари. Портал Новини про економіку України повідомляє курс гривні до долара, євро та польського злотого — від НБУ, банків та обмінників.
Що таке курс валют і чому він має значення
Курс валют визначає співвідношення між різними грошовими одиницями та визначає, скільки іноземної валюти можна придбати за національну. Він є важливою складовою економічної політики держави, впливаючи на фінансовий ринок, бізнес, міжнародну торгівлю та особисті фінанси громадян.
Як встановлюється курс валют у банках
На міжбанківському ринку курс валют в Україні визначається на основі попиту та пропозиції: експортери продають валюту, а імпортери та інвестори її купують. НБУ може втручатися у цей процес через валютні інтервенції, стабілізуючи коливання. Офіційний регулятор також встановлює комерційний курс для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, який зазвичай є вигіднішим за стандартний.
Основними режимами валютного курсу є:
- Плаваючий курс — формується під впливом ринкових факторів, зокрема попиту та пропозиції.
- Фіксований курс — встановлюється Національним банком України (НБУ) та залишається незмінним протягом певного періоду.
Динаміка курсу долара (2014–2024)
За останні 10 років курс долара в Україні зазнав значних змін. Наприклад, у 2014 році він становив 7,93 грн/$, а в 2024 році сягнув 40,7 грн/$.
До повномасштабного вторгнення діяв плаваючий курс, однак у 2022 році його зафіксували на рівні 29,25 грн/$. Надалі курс поступово коригувався, зокрема, у липні 2022 року він зріс до 36,57 грн/$. У 2024 році НБУ продовжив регулювання валютного ринку, обмеживши демонстрацію курсів валют на вуличних табло.
Зміни в політиці НБУ після 24 лютого 2022 року
21 березня 2022 року Національний банк України суттєво змінив правила фінансових операцій, підвищивши ліміт на зняття готівкових коштів у іноземній валюті більш ніж утричі. Крім того, відновили дію обмеження на вивезення готівкової іноземної валюти за кордон, встановивши максимальну суму в 10 тисяч євро. Це рішення пояснили необхідністю збереження фінансової стабільності.
У серпні 2023 року, вперше з початку повномасштабної війни, НБУ дозволив громадянам купувати валюту онлайн, запровадивши ліміт у 50 тисяч гривень на місяць в межах одного банку.
Також регулятор удвічі збільшив максимальну суму купівлі безготівкової валюти з подальшим розміщенням на депозит строком від трьох місяців – зі 100 до 200 тисяч гривень.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:00
24 березня
14:00
20 березня
ТОП новини
Оголошення
21:44, 17 березня
19:08, 24 березня
20:31, 20 березня
20:05, 23 березня
live comments feed...